Witaj. Zaloguj się, aby móc komentować.

Radiestezja

Radiestezja i wahadełkowanie

Podstawowe informacje, od których zacznij, zanim zaczniesz zajmować się radiestezją:

Radiestezja: podstawowe informacje

Radiestezja kartograficzna.

Wstęp

Jeśli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z wahadełkiem, przeczytaj najpierw Radiestezjapierwsze kroki z działu Ezoteryka/Radiestezja!


Radiestezja kartograficzna jest bardzo ciekawa jak i również bardo pomocna technika. Można używać jej dla zabawy, np. szukając monet znajdujących się w okolicy (prawdziwi poszukiwacze przygód mogą szukać skarbów sprzed setek lat), zabawa taka daje wiele radości, a i znaleźć można wiele ciekawych przedmiotów :) Jednak nie samą zabawą człowiek żyje – główną zaletą radiestezji kartograficznej jest możliwość niesienia nieocenionej pomocy sobie innym, co chwilę przecież słyszymy w telewizji o zaginionych dzieciach itp.

Odczytywanie pomiarów wahadełkiem.

Wstęp

Artykuł jest krótkim, lecz kompletnym zbiorem wskazówek co do tego, jak odczytywać poszczególne ruchy wahadła. W zasadzie to mamy 4 podstawowe, możliwe ruchy wahadła:

  • ruch eliptyczny lub kolisty
  • ruch w linii prostej
  • drgania i podskakiwanie
  • oraz ostatni, czyli bezruch

W poniższym artykule opiszę, co generalizując znaczy każdy z nich, gdy odczytujemy pomiary. Artykuł nie opisuje, jak używać wahadła do innych rzeczy, niż wyłącznie odczyt. Skupia się tylko na uzyskiwaniu informacji dzięki wahadełku. Techniki dokonywania zmian w energetyce dzięki niemu opiszę w innych artykułach przy bliższej okazji. Artykuł jest podstawą do tego, jak wykorzystywać wahadło w codziennych pomiarach.

Radiestezja terapeutyczna cz.1

Wstęp

Radiestezja terapeutyczna, czy medyczna jak coraz częściej określa się ten dział radiestezji, zajmuje się analizą i terapią stanu zdrowia człowieka. Na początku XX wieku, O. Mermet wykorzystał po raz pierwszy radiestezję do badania ciała ludzkiego, dokonując odkrycia, że istnieje różnica między promieniowaniem całego organizmu czy organów, zdrowych a dotkniętych chorobą. Od tego czasu radiestezja medyczna szybko zaczęła się rozwijać. Jak jest traktowana dzisiaj? Jest to przede wszystkim profilaktyka, polegająca na rozpoznawaniu i określeniu rodzaju oddziaływań (promieniowania) w otoczeniu człowieka, umiejętnym dawkowaniu promieniowań w danej sytuacji zdrowotnej i określeniu wzajemnych powiązań radiestezyjnych.

Skanowanie aury wahadełkiem.

Kolor podstawowy aury

Trochę teorii. Jak wiecie, kolory otaczają nas zewsząd, wszędzie mamy coś kolorowego jednak nasza aura też emituje jakiś kolor. Najczęściej jest to kolor „zniekształcony” przez nasze emocje, stan fizyczny oraz przez różne byty astralne. Można też zbadać wahadełkiem (oczywiście możemy też zobaczyć go intuicyjnie, artykuł: „Widzenie aury intuicyjnie”) jaki jest nasz kolor podstawowy czyli jaki przybraliśmy z wiekiem. Niektóre źródła podają, że nasz kolor podstawowy może się zmieniać z wiekiem, podobno też dzieci do 2 – 3 lat maja kolor aury biały – czysty, później zaś kształtuje im się kolor podstawowy aury.

Radiestezja- pierwsze kroki.

Wstęp

Wahadło czy różdżka same się nie poruszą. To są tylko odbiorniki, a ruch ich jest odpowiedzią na sygnały biegnące z podświadomości osoby je trzymającej. Wszystkie obiekty emitują fale elektromagnetyczne. Radiesteta, to osoba, która wyćwiczyła w sobie selektywny odbiór fal owych. W radiestezji znane jest pojęcie nastawienia mentalnego, które jest po prostu zdolnością do selektywnego odbioru żądanej informacji i przekształcania jej w z góry ustalony kod znaków reakcji organizmu– powodujący ruch wahadła. Prawidłowo ćwiczone nastawienie mentalne rejestruje i odbiera podświadomie, niezauważalne dotąd sygnały. To takie informacje podprogowe. Docierają one do mózgu, zostają zamienione na impuls elektryczny, a ten pobudza mięśnie do mikrodrgań i.......wahadło zaczyna się poruszać.

Wahadełka- podstawy.

Zasadniczo jest to artykuł autorstwa Wisniu, ale musiałem pare kwestii dopowiedzieć ze swojego punktu widzenia (który po części wynika z tego, jak mnie uczono) lub dodać kilka technik, by był on w miarę kompletny. Wszystkie moje dopowiedzi są zaznaczone kursywą szarą, by nie wchodzić tak do końca w kompetencje autora pierwotnego i przy tym pokazać alternatywne podejście do tematu jednocześnie.
Wampirek.

Rolę wahadełka może w zasadzie spełniać każdy, zawieszony na nitce przedmiot- na przykład obrączka, moneta z dziurką. Optymalna waga wahadełka to ok. 45 gram. Wahadełka o mniejszej wadzie lepiej używać w swoim gabinecie. Najlepiej się nadają do prac z polem bioplazmatycznym czyli badanie aury, ziół, leków.