Witaj. Zaloguj się, aby móc komentować.

Podstawy ezoteryki

Wstęp

Artykuły inicjujące poszczególne działy ezoteryki.

Wstęp do radiestezji.

Nie będę rozpisywał się o historii radiestezji, jedynie jako ciekawostkę wspomnę, że podobno prekursorami byli Chińczycy z swoim Feng(potwory głębinowe) Shui(złe wiatry). Tak naprawdę używali oni całkiem innego sprzętu niż dzisiejsza radiestezja. Dużo osób tak naprawdę nie ma pojęcia o tym rzemiośle (celowo tego słowa użyłem), spróbuje przybliżyć wam drodzy czytelnicy;

Rozwój duchowy- wstęp.

Rozwój duchowy to termin często stosowany w ezoteryce, który określa poznanie swojego wnętrza i relacji z otaczającym światem. Nie każdy jest tego świadom, zatem samo zdanie sprawy sobie z sił wpływających na świat i na nas samych może stać się przełomem. Konieczne jest rozpoznanie swoich wad i zalet, gdyż takie kompleksowe podejście zaprocentuje, pomagając osiągnąć wybrany cel.

Wstęp do bioterapii.

Istnieją zasadnicze trzy szkoły bioterapii, które bym osobiście wyróżnił w szczególności (jest ich więcej, ale wg mnie skupienie się na tych trzech jest najważniejsze):


Bioterapia kwantowa (magnetyzm)

Jest to uzdrawianie przez dotyk bezpośredni osoby chorej, chorych narządów itp., podczas którego przepuszczasz przez ciało osoby energię do chorych narządów w takich ilościach, jakich osoba potrzebuje. Niektórzy wykonują to, poprzez nakładanie rąk i rzucanie intencji np. "niech energia pójdzie w te miejsca, które najbardziej jej potrzebują i taki rodzaj i ilość energii, który najbardziej osobie pomoże". Inni dokonują wizualizacji np. białego strumienia energii, przepływającego z kosmosu przez ich ciało w stronę dłoni i do drugiej osoby. Spora dowolność tutaj jest. Uzdrawianie trwa do momenty, gdy występują przepływy. Za jednego z bardziej znanych bioterapeutów w tej dziedzinie można z pewnością uznać Franza Antona Mesmera, którego wyczyny były niegdyś spektakularne.


Bioterapia klasyczna

Polega na lokalizacji zaburzeń bioenergetycznych (poprzez świadome ich rozpoznanie) i usuwanie ich, harmonizację, doładowanie, oczyszczenie czakramów, reperowanie aury (poprzez między innymi łatanie w niej dziur). Najpowszechniejszy typ uzdrawiania, stosowany obecnie.


Uzdrawianie duchowe

Jedna z najtrudniejszych, ale i najskuteczniejszych powszechnie znanych technik uzdrawiania. Zwracasz się z intencją do jakiejś istoty wyższej czy bóstwa np. do Jezusa, Buddy itp. i prosisz o wsparcie i zdrowie dla chorej osoby lub siebie. Gdy stosowałem to, to zwracałem się z intencją do Jezusa i prośbą o pomoc w uzdrowieniu osoby. Efekt uzdrowienia był natychmiastowy i znaczący.