Wstęp

Jak widać dział "hipnoza magnetyczna" wydzieliłem niezależnie od ezoteryki i niezależnie od hipnozy werbalnej. Powodów tego było wiele. Jednym z nich było to, że strona jest głównie z założenia o hipnozie, więc napewno wartoby wydzielić z ezoteryki arty, które tyczą się technik energetycznych, które wpływają na myśli i umysł osoby drugiej, bez jej zgody, woli i wiedzy. Nie każdy odwiedzający stronę siedzi w jakikolwiek sposób w ezoteryce i go ona interesuje, więc wartoby chociaż zrobić wszystko, co tylko w mojej mocy jest, by osoby czytały artykuły, które są pośrednio związane z hipnozą tradycyjną. Jest to właśnie kolejny powód decyzji. Chciałem też pokazać dwie szkoły hipnozy i uwypuklić je na portalu. Większość serwisów, które traktują o hipnozie, patrzą na nią tylko z aspektu werbalnego. Sam używam werbala, ale nigdy samodzielnie. Zawsze wprowadzam energetycznie w trans... nie ważne, jaki cel sesji jest nigdy nie wprowadzam w trans tylko werbalnie. W zasadzie werbalnego prowadzenia w trans nie używam, odkąd odkryłem jak skuteczna jest hipnoza energetyczna. Ten dział to techniki wpływu na myśli, emocje i czyny, poprzez samą myśl hipnotyzera, w sposób niewerbalny. Nauczysz się więc po pierwsze technik wizualizacyjnych, które pozwolą Ci wprowadzić każdego w trans za pomocą energii, jak używać energii, by osoba czuła to, co chcesz w niej wywołać niezależnie od tego, czy jest z jej punktu widzenia racjonalny powód, by to czuć. Znajdziesz tutaj przede wszystkim techniki, które nieraz zwielokrotnią skuteczność Twojej hipnozy. Najlepsze jednak będzie w tym wszystkim to, że łącząc techniki energetyczne i werbalne osoby, które będziesz hipnotyzować, nigdy nie będą do końca wiedzieć, jak to zrobiłeś i co dokładnie im zrobiłeś, a sugestie, które będą poza świadomością częściowo będą wykonywane i tak! Jeśli więc jesteś gotowy lub gotowa na poznanie, czym jest prawdziwa hipnoza i nie boisz się zaryzykować zmiany części swojego racjonalistycznego poglądu na nią, to zapraszam do dalszej nauki.

Zanim można zacząć w ogóle od tego, by móc mówić o energiach, sile woli i związku tych rzeczy z hipnozą, trzeba przede wszystkim wyjaśnić parę pojęć, które już zapewne znasz, jeśli jesteś w tematach ezoterycznych, niemniej jeśli nie jesteś, to są one niezbędne do zrozumienia zjawiska jako takiego.

 

Aura, energia, biopole

Na potrzeby tego kursu należy przyjąć bezkrytycznie, że istnieje coś takiego jak aura czy inaczej biopole, które otacza każdego człowieka, inne zwierzęta, rośliny i przedmioty. Dzięki takiemu biopolu możemy u ludzi odczytać ich stan zdrowia, emocje, predyspozycje do pewnych rzeczy, podatność na trans, ilość nagromadzonej w tym biopolu energii, samopoczucie, senność, stan świadomości i wiele innych rzeczy. Aura nasza zawiera bardzo dużo informacji o nas samych, o naszym aktualnym i przyszłym stanie zdrowia. To dzięki jej istnieniu bioenergoterapeuci wpływają na poprawę stanu zdrowia swoich pacjentów, poprawiając ich energetykę.

 

Hipnoza magnetyczna/energetyczna/mesmeryczna

Hipnoza, która dzięki wpływowi na energetykę ciała drugiej osoby pozwala na wpływanie na to, co ona myśli, czuje, w jakim jest stanie umysłu, co robi. Pozwala ona na wprowadzenie kogoś w trans bez używania słów, a nawet bez fizycznego robienia czegokolwiek tak, że dla drugiej osoby jest to praktycznie niezauważalne i często nie potrafi wyczuć różnicy między stanem czuwania a transu/snu magnetycznego. Wyjątek częsty stanowią osoby, które mają odblokowane odczuwanie bioenergii w ciele. W dalszej części kursu dowiesz się, jak u siebie możesz takie odczuwanie odblokować samodzielnie. Dzięki temu będziesz odczuwać aurę swoją i innych za pomocą swoich dłoni.

 

Czakry i meridiany

Są to centra i kanały energetyczne w ciele. W dużym stopniu ich połączenia czy położenie łączy się z układem limfatycznym w ciele fizycznym. To w czakrach gromadzona jest energia potrzebna do wprowadzania kogoś w trans czy do działania siłą woli.