Witaj. Zaloguj się, aby móc komentować.

Hipnoza- praktyka i strategie

Hipnoza w praktyce

Podstawowe informacje, od których zacznij, zanim zaczniesz ćwiczyć hipnozę:

Hipnoza werbalna: jak zacząć (podstawowe informacje)

Podział sugestii hipnotycznych

Artykuł ten będzie krótkim streszczeniem artykułów ze strony, które ułatwi Tobie rozpoczęcie przygody z hipnozą. Będzie powtórzeniem i często uzupełnieniem tego, co już jest na stronie.

Hipnoza: Techniki regresywne

Wstęp

Swoje umiejętności regresji zdobyłem na kursie prowadzonym przez Panią Barbarę Turlińską z Ośrodka Terapii Naturalnej „ATMA”. W czasie dwóch dni nauczyliśmy się techniki kontaktu z podświadomością, nadświadomością, a w szczególności ze swoim opiekunem duchowym (przewodnikiem duchowym, aniołem stróżem – różnie nazywany), wyrównywanie energii w półkulach mózgowych, włączanie lub wyłącznie poszczególnych półkul w zależności od tego, czy w danej chwili chcielibyśmy żeby była bardziej aktywna lewa półkula czy prawa (trochę dziwnie może to brzmi ale jest bardzo przydatne gdy np. potrzebujemy w danej chwili jakiegoś większego wysiłku intelektualnego, a jesteśmy rozmarzeni czy nie możemy się oderwać od wspomnień. Wtedy wyłączamy prawą półkulę odpowiedzialną właśnie za takie stany i jest nam łatwiej się skupić). I jeszcze kilka technik… wszystkie te techniki opierają się na wizualizacji!

Hinoza: Trening hipnozy werbalnej

Wstęp

Artykuł ten powstał w odpowiedzi na bardzo liczne maile, pytania powtarzające się na forum, oraz ze względu na to, że dużo osób ma problemy z dużą ilością materiałów i nie wie, co po kolei powinna wykonywać/ćwiczyć/przeczytać, by stać się bardzo dobrym hipnotyzerem. Jest to kompletny opis tego wszystkiego, czego potrzebujesz, by być skuteczny w działaniu i zmniejszyć ryzyko niepowodzeń i znacznie je ograniczyć, jednocześnie przyśpieszając efekty, uzyskiwane dzięki hipnozie. Sam nieraz uzyskuję pełne efekty jedynie po jednej sesji hipnotycznej- jestem więc dowodem na to, jak łatwo jest obalić mity wielu hipnoterapeutów, że hipnoza wymaga wieeelu powtórzeń (niektórzy podają dane od 2 sesji do 10 lub nawet więcej...). Dzięki temu poradnikowi mam nadzieję, że bardzo szybko opanujesz tajniki hipnozy i jednocześnie będziesz je wykorzystywać w pełni.

Hipnoza: Strategia działania hipnotycznego

Wstęp do zawartości.

Wszystkie zasady i cały mój sposób działania podczas hipnotyzowania na żywo. Hipnoza przeprowadzona na żywo jest dużo skuteczniejsza, niż z nagrań, ale nawet wtedy trzeba stosować się wg mnie do reguł, jakie podałem w formie tego artykułu. Jest to dekalog hipnotyzera- prawdy, których musi się trzymać. Jest to także moja najważniejsza strategia układania skryptów (oczywiscie na żywo robię to spontaniczniem ponieważ podstawą hipnozy jest podejście indywidualne). Naprawdę polecam zapoznać się z tym, jeśli chcesz sam/sama hipnotyzować lub pisać dobre, działające skrypty do swoich nagrań MP3.

Hipnoza: Strategia działania hipnotycznego II

Wstęp teoretyczny

Artykuł stanowi uzupełnienie pierwszego artykułu o tym samym tytule. Są to dwa dokumenty, które niemniej przyjmij za integralną całość. Zacznij od przeczytania pierwszej części strategii działania hipnotycznego i dopiero potem weź się za drugą- nie na odwrót. Co jakiś czas też sugeruję Ci, byś wracał i do pierwszej i do drugiej części poradnika. Są to rzeczy pewnie dla niektórych, bądź nawet wielu osób pozornie oczywiste, o których jednak w praktyce się zapomina nieraz. Rozszerzenie powstało w oparciu o dalsze nabywane doświadczenie, którego efektem jest uzupełnienie pierwszej części o nowe podejścia, które stosuję już na co dzień. Jest to pokazanie tego, jak zmieniało się moje podejście do hipnozy przez kolejne dziewięć miesięcy.

Hipnoza: Kontrola nad bólem

Za pomocą autohipnozy możemy kontrolować ból. Na pewno spotkałeś się już z nieczułością na ból. Nazywałeś to tylko inaczej lub w ogóle tego nie określałeś . Przypominasz sobie jak kiedyś robiłeś coś co cię bardzo pochłaniało i nagle się zorientowałeś, że twoja ręka jest we krwi?

Huna: Droga do realizacji celu

WSTĘP

  • Uwzględnij trzy poziomy działania ludzkiego umysłu: świadomość, podświadomość i nadświadomość.
  • Zapamiętaj podział kompetencji między prawą i lewą półkulę: lewa półkula (mózg werbalny) określa „co", prawa półkula (mózg wizualny) szuka sposobów „jak"
  • Poznaj twórczą siłę myśli i obrazów (świadomych i nieświadomych)
  • Dokonaj inwentaryzacji i weryfikacji przekonań


Hipnoza: Pisanie automatyczne, oraz inne metody uzyskiwania odpowiedzi

Artykuł ten został stworzony przeze mnie w celu rozwiania wszelkich wątpliwości, pytań, czy wyjaśnienia fenomenu tych zjawisk.
Jeśli macie jakieś dodatkowe pytania, zastrzeżenia etc. piszcie na maila This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..