Artykuł ten został stworzony przeze mnie w celu rozwiania wszelkich wątpliwości, pytań, czy wyjaśnienia fenomenu tych zjawisk.
Jeśli macie jakieś dodatkowe pytania, zastrzeżenia etc. piszcie na maila This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..


Zastosowanie pisania automatycznego i innych metod ideometrycznych w hipnoterapII.

Jeśli masz w sobie ukryte lęki, fobie, czy niewyjaśnione medycznie dolegliwości fizyczne to metody ideometryczne, zwłaszcza pisanie automatyczne, mogą Ci dostarczyć dużo informacji na temat ich przyczyn i sposobu zaradzenia im. Zadając stosownie dużo pytań ostatecznie docieramy do przyczyny, która prawie zawsze ma miejsce w naszej przeszłości, a wtedy problem sam znika. Można w ten sposób wyleczyć się między innymi z aerofobii, arachnofobii, klaustrofobii, zoofobii, astmy, alergii, kataru (który nigdy nie mija), chorób serca, nieporządanych skórczy mięśni w ciele, słabego wzroku, słuchu, a czasem nawet...raka. Wszystkie te choroby mogą potencjalnie pochodzić z naszej psychiki i działać na nas w sposób destrukcyjny.


Czym jest "metoda palcowa"?

Metoda palcowa, podobnie jak PA, dostarcza nam również praktycznych informacji o sobie i o naszej najbliższej przyszłości. Zasada jest prosta: po wejściu w trans, lub nawet przed wejściem, bo o ile się nie mylę to działa bez stanu hipnotycznego, "kalibrujemy" nasze obie ręce. Trzymając je luźno w myślach powtarzamy kolejno: "Ten palec ma oznaczać tak" albo powtarzamy w myślach tak długo "Tak", dopóki podświadomość nie poruszy nieznacznie wybranym przez siebie palcem. Analogicznie postępując wybieramy palce na "Nie", "Nie wiem", "Na to pytanie nie chcę odpowiadać". Zauważmy, że mamy do dyspozycji aż 10 palców u obu rąk. Możemy więc je skalibrować zupełnie inaczej. Prosty przykład: mamy test wyboru a,b,c,d,e,f. Możemy dla każdej odpowiedzi ustawić sobie odpowiedni palec +"nie wiem", "nie chcę odpowiadać". Należy jednak pomimo dużych zalet tej techniki pamiętać, że podświadomość ma tendencję do odpowiadania w sposób fałszywy, nawet w stanie pisania automatycznego. Trzeba więc upewnić się, na ile nasza własna podświadomość jest zgrana z nami, zadając odpowiednie pytania sprawdzające.


Jak wykorzystywać wahadełko?

Wahadełko to kolejna ideometryczna metoda uzyskiwania informacji od podświadomości. Żeby z niej skorzystać trzeba zacząć od znalezienia przedmiotu odpowiedniego, który będzie pełnił rolę wahadełka. Przedmiot zawieszamy na nitce, łańcuszku itp. o wysokości od 12 do 17 cm i w zakresie tej długości trzymamy nitkę palcem wskazującym i kciukiem, łokieć opierając o blat stołu, utrzymując jego prostopadłą pozycję względem niego. Potem następuje kalibracja. Ze stanu spoczynkowego wahadełka powtarzając ciągle w myślach "tak", "nie", "nie wiem", "nie chcę odpowiadać" (patrz metoda palcowa) obserwujemy uzyskane ruchy. Jednym z ciekawszych zastosowań wahadełka, które różni je od metody palcowej, jest użycie go do wyznaczania kierunku, w którym mamy szukać przedmiotu, osoby itp. itd. Po prostu pytamy w stylu "gdzie jest rzecz x?" a samo zaczyna się ruszać w tym kierunku.


Czym jest PA?

Pisanie automatyczne (PA w skrócie) to zdolność do pisania na kartce odpowiedzi na pytania w stanie hipnozy. W skrócie wygląda to tak: osoba hipnotyzowana wprowadza się w trans z ołówkiem w ręce i zadaje pytania. Podświadomość pod wpływem odpowiednich sugestii zaczyna sama na nie odpowiadać, a wie więcej, znacznie więcej niż świadomość- dodam, ze zna nawet część przyszłości, jak nie całą...


Oznaki transowe PA.

Do tej pory zanotowałem w zasadzie dwie oznaki tego, że podświadomość zaczyna faktycznie przejmować kontrolę nad ręką. Chwile przed tym, zanim to się dzieje ręka zaczyna się jakby zssuwać nieco po kartce (ale w mniejszym stopniu, niż to się nam wydaje, gdy to się dzieje). To oznaka, że sama z siebie wykonuje już tylko mimowolne ruchy i że jest na luzie- bez świadomych napięć, które by przeszkadzały w dalszej części. Przed tym, lub po tym zdarzeniu czasem możemy zauważyć lekkie mrowienie w ręce, na całej długości, lub tylko w samej dłoni. To również oznaka, że podświadomość przygotowuje się na odpowiadanie. Czasem jest też całkowity zanik czucia w jednej lub obu rękach. To też pozytywny znak.


Parę rad dla osób, które zaczynają zabawe z PA.

-jedna ręka powinna przytrzymywać kartkę, zaś w drugiej trzymamy ołówek
-ołówek jest lepszy teoretycznie niż długopis czy pióro, bo pisze w każdym kierunku i pod każdym kątem mniej więcej tak samo, poza tym nie trzeba go rozpisywać tak, jak czasem to jest w przypadku pióra
-wydaje mi się, że kartkę najlepiej trzymać na kolanach, na jakiejś desce, książce etc., czyli generalnie na czymś twardym. Ta pozycja może być dla Ciebie wygodniejsza
-ołówek najlepiej trzymać tak, by był w pionie, a ręka nie dotykała bezpośrednio podłoża (blatu z kartką, deski, książki etc)
-blok techniczny parukartkowy może być teoretycznie lepszy do tych celów, gdyż kartka w nim w teorii nie będzie się przesuwać, gdyż jest przytwierdzona do reszty
-spróbuj pisać obiema rękami i sprawdź, której wychodzi to lepiej, niezależnie od tego, jak piszesz normalnie- czy jesteś lewo czy prawo ręczny
-otrzymane wyniki mogą nie być czytelne na pierwszy rzut oka, więc zapewne będziesz musiał się temu lepiej przyjrzeć
-czasem podświadomość lubi być "przewrotna" i pisze tekst w jeden z następujących sposobów: do góry nogami, od prawej do lewej, obrócony, bez spacji, każde słowo zaczyna z dużej litery, jak nowe zdanie lub łączy pare z tych cech ze sobą. Może więc przydać się lustro lub skaner i sprawdzenie komputerowo, czy zrobienie odbitki pionowej, poziomej etc. nie da oczekiwanego efektu.
-podświadomość w moim przypadku (wiem, że u innych nie) lubi "zajmować dużo miejsca dla siebie". Czasem więc lepiej zadać jedno pytanie na sesję.


Przykładowe pytania, na które świadomie możecie nie znać odpowiedzi, a uzyskacie je podczas PA:

Pyt: "Jaka jest przyczyna moich skurczów mięśni w szyi?"
Pyt: "Co powinienem ćwiczyć? Jaką umiejętność?"
Pyt: "Która dziewczyna jest we mnie zakochana?"
Pyt: "Czy jest coś, o czym powinienem wiedzieć? Jeśli tak to co?"
Pyt: "Kim byłem w poprzednim wcieleniu?"
Pyt: "Czy dużo mi brakuje do osiągnięcia w pełni stanu, rzeczy X?"
Pyt: "Co oznaczał ostatni sen?"
Pyt: "Czego powinienem się uczyć?"
Pyt: "Jak masz na imię?" <- w sensie jak podświadomość ma na mię
Pyt: "Do jakiego kraju pojechać?"
Pyt: "Co powinienem studiować?"
Pyt: "Czy umiesz przewidywać przyszłość?"
Pyt: "Kim byla osoba ze snu i jaki jest jej numer telefonu?"
Pyt: "Kiedy będzie koniec świata?"
Pyt: "Czy umiesz czytać w myślach innych osób?"