Witaj. Zaloguj się, aby móc komentować.

Indukcje hipnotyczne

Skryp hipnotyczny: Usuwanie koszmarów sennych.

Skrypt na sesję pozbywania się z twoich snów wszystkich tych, które potocznie nazywamy koszmarami- snów o tematyce nieprzyjemnej, źle się dla nas kończącej etc.

 

TECHNIKI UŻYTE W SKRYPCIE

-Podwójna dysocjacja
-Metafory

[PODWÓJNA DYSOCJACJA]
Chciałbym bys przypomnial lub przypomniala sobie jeden ze swoich najgorszych koszmarów z przeszłości w tej wlasnie chwili. Teraz pomyśl, że masz ten koszmar na kasecie wideo lub na płycie dvd. Podchodzisz do odtwarzacza i wkładasz go do niego, a następnie wyobraz sobie, ze oglądasz swój koszmar i siebie w nim na ekranie telewizora. Wszystko to dzieje się niemal tak samo, jak podczas trwania twojego koszmaru, ale tym razem jestes jako widz, a nie jako uczestnik. Chciałbym, zebyś teraz zacząl oglądać swój koszmar od początku do konca przez minute albo 2 na ekranie tego telewizora.
[PAUZA 2 MINUTY]

Teraz wyobraź sobie, ze wychodzisz z siebie i widzisz teraz siebie samego lub samą oglądającą siebie samego lub samą w telewizorze gdzie odgrywasz rolę osoby śniącej koszmar. Zobacz o ile mniejsze wrazenie wywołuje teraz w tobie ten obraz. Jak bardzo uczucia negatywne maleją, gdy jesteś obserwatorem, który obserwuje siebie podczas oglądania koszmaru.
[PAUZA 40 SEKUND]

Następnie zacznij nieco spowalniać film tak, by akcja byla 2 razy wolniejsza.
[PAUZA 20 SEKUND]

Jeśli słyszysz jakieś dźwięki to także zacznij je ściszać.
[PAUZA 20 SEKUND]

A teraz zatrzymaj film. Zacznij ściemniać obraz aż stanie się czarny. Następnie wyłącz odtwarzacz i podejdź do niego, wyjmij kasetę lub płytę dvd i włóż w jej miejsce swój własny film ze snem, który by Tobie najbardziej odpowiadał. Włącz odtwarzanie
[PAUZA 10 SEKUND]

rozjaśnij obraz
[PAUZA 10 SEKUND]

i wyostrzyj.
[PAUZA 10 SEKUND]

Włącz dźwięk i włącz akcję na normalnej prędkości odtwarzania. Następnie podejdź do siebie samego lub samej siedzącego lub siedzącej na kanapie lub w fotelu i połacz się z tą osoba jak wcześniej oglądając siebie samego lub samą z pozycji osoby siedzącej wygodnie na fotelu lub kanapie. Oglądaj film przez minute albo 2 najbliższe
[PAUZA 2 MINUTY]

Teraz wstań z fotela, podejdź do telewizora i wejdź w akcję tego filmu, zmieniając to, co będzie pokazywać Ci w snach Twoja podświadomość. Od teraz patrzysz na akcje snu, który chciałbys mieć w taki sposób, jakbyś w nim uczestniczył. Proszę podświadomość by zapamiętała to i wszystkie sny zamieniła na sny pozytywne i zamiast koszmarów niech pokazuje projekcje snów pięknych i dających radość osobie śniącej. Obserwuj przez 2 minuty akcję snu z perspektywy osoby, która jest jego częścią.
[PAUZA 2 MINUTY]

[METAFORY]
Proszę podświadomość by zaczęła teraz poprawiać jakość Twoich snów i niech wszystkie koszmary zaczną z nich znikac jak znikają czarne chmury po deszczowej pogodzie. Proszę by podświadomość rozłożyła nad Twoimi snami kolorowy parasol kreatywności i pozytywnych myśli, które wpłyną na Twoje sny sprawiając, że będą one wraz z każdą nocą zyskiwać na jakości w sposób pozytywny, stając się coraz lepsze, coraz bardziej kolorowe, oraz pozytywne, dając Ci wszystkie te pozytywne uczucia, jakie najbardziej lubisz, oraz jakich najbardziej Ci brakuje w Twoim życiu poza sennym. Niech staną się one jak wygrana w totolotka, która da Ci szczęście. Niech twoje sny jak najczystrze powietrze górskie zaczną się oczyszczać z negatywnych emocji, a wszystkie dawne sprawy niech zostaną przewartościowane, niech zmienią swoją wagę, swoje znaczenie po raz ostatni już tej nocy i od tej chwili niech pojawią się w twoich marzeniach sennych jedynie pozytywne wizje. Niech negatywne sny staną zaczną się przefiltrowywać jak woda w zanieczyszczonym zbiorniku, z której usuwane są wszystkie negatywne rzeczy, na nowo stając się zdatną do picia, ponieważ koszmary są jak trujące grzyby, które należy wyrzucać i niszczyć zamiast je spożywać, gdyż inaczej nam szkodzą, dlatego chcę by podświadomość potraktowała je właśnie w taki sposób, jak powinna zrobić wcześniej i zacznie wszystkie koszmary niszczyć a w ich miejsce wstawiać sny kolorowe, sny pozytywne, sny, które spełniają Twoje marzenia, Twoje oczekiwania, Twoje pragnienia. Niech będą jak ulubiona zabawka dana dziecku, które zasypiając z nią czuje spokój i bezpieczeństwo, a budząc się z nią jedynie radość i szczęście. Proszę podświadomość o zmianę sposobu reprezentacji tego, co chce Ci przekazać na bardziej pozytywny i lepiej oddający cały sens, byś mógł go odebrać pełniej.