Witaj. Zaloguj się, aby móc komentować.

Bioterapia

Wstęp do bioenergoterapii- odczuwanie i przepływ energii.

Wstęp

Jeżeli drogi gościu trafiłeś na tę stronę, to w temacie jesteś. A więc zaczynamy. Sprawa podstawowa- jak masz zamiar zajmować się bioterapią to koniecznie musisz posiadać podstawową wiedzę na temat anatomii i fizjologii człowieka. Najwygodniej zaopatrzyć się w podręcznik dla szkoły średniej, zawierający powyższe działy. Nie inwestujcie w podręczniki akademickie, bo utoniecie w nich. Dobrze by było, gdybyś przeczytał inne arty na stronie dotyczące pracy z energią i ...wierzył w siebie. A teraz daj mi rękę, a ja poprowadzę Cię w krainę zwaną bioenergoterapią.

Czucie energii Energię po pierwsze trzeba czuć, po drugie umieć nią kierować, po trzecie umieć wykorzystywać. Tego się będziemy uczyć (jeżeli zapał mnie nie opuści, to planuję cykliczność artów) i to będziemy ćwiczyć. Wszystko we wszechświecie drga. Drgania to energia. Myśl to drgania. Myśl to energia. Najsilniejsza z energii to MIŁOŚĆ. Energie wchodzą w rezonans. Rezonans jest podstawą powrotu do zdrowia i stanu tego trwanie. Energię w różnych systemach nazywa się czi, ki, praną. Ja używam czi.

 

 

Ćwiczenie 1.

Zaciśnij mocno dłoń w pięść i rozluźnij. Skup się na doznaniach z dłoni płynących. Poczuj skórę. Sprawdź, czy czujesz, jak przepływa krew. Gdziekolwiek zwrócisz swoją uwagę w ślad za nią podąża energia. Przy wykonywaniu tego ćwiczenia niektórzy mogą odczuć mrowienie w dłoniach lub poczuć, jak dłoń puchnie. To bardzo dobrze.

 

Ćwiczenie 2.

Wyobraź sobie, że z twoich stup wyrastają korzenie i głęboko sięgają w ziemię. To jest ugruntowanie. Następnie przeciągnij dłonią po nogach, głaskając je od dołu do kolana. Skup się na doznaniach. Wyobraź sobie, że poprzez korzenie, wyrastające z Twoich stup, płynie do nóg energia. Odczuwasz drętwienie, ciepło, ciarki? To bardzo dobrze. Pogłaskaj powierzchnię od kolana do pachwiny. Skup się na doznaniach. Poczuj energię. Do następnego kroku potrzebny był by partner, ale ja rozwiązałam to tak, że ześliznęłam się po ścianie, robiąc przysiad. Pobudzić trzeba tył pleców. Od kości ogonowej do karku. Skup się na doznaniach. Poczuj jak energia płynie do góry. Często przy tym ćwiczeniu, odczuwa się ciepło w kręgosłupie i przyjemne mrowienie na plecach. Zakończyliśmy pierwszy etap.

 

Ćwiczenie 3.

Wyobraź sobie, że stoisz pod prysznicem, z którego płynie energia. Wpływa ona do Twojej głowy. Poczuj ją, pocierając ręką szczyt głowy. Teraz pogłaszcz przód torsu od szczytu głowy, w dół do pachwin. Poczuj jak schodzi energia. Czucie rozluźnienia i ciepło, to najczęstsze, prawidłowe doznania. Następnie głaszcz nogi, ich tylną stronę- od ud do stóp. Odczuwaj schodzącą energię.

 

Podsumowanie

W tych ćwiczeniach najważniejsze jest nie spieszyć się i skupić na wewnętrznym poczuciu przepływu energii. Niektóre osoby mają pewne trudności z doświadczaniem doznań w swoim ciele. Jeśli dotyczy to Ciebie i jeśli którejś części ciała nie udaje się poczuć, po prostu przejdź dalej. Im więcej razy będziesz powtarzać to ćwiczenie, tym łatwiej zdołasz odbierać doznania. Jeżeli stwierdzisz, że nie możesz odebrać żadnego doznania cielesnego, spróbuj utrzymywać uwagę, choć na części danego fragmentu ciała i........przestań się starać. Doznania przyjdą z czasem. Ewentualne zapytania, co do techniki, kierować na maila. cdn.