Witaj. Zaloguj się, aby móc komentować.

Artykuły

Praktyczne ćwiczenia, odblokowujące wyczuwanie bioenergii w ciele.

WSTĘP

Mimo, iż w ciele jest dużo czakr, to w większości przypadków wystarczy, że masz odblokowane wyłącznie czucie energii w czakrach dłoni do tego, by móc zrobić kulkę energetyczną, poczuć ją i wiedzieć, że między tymi dłońmi jest i wrzucić ją w osobę. Czakry dłoni są taką niezbędną podstawą, dlatego musisz czuć w nich energię by wiedzieć, co tak naprawdę robisz. Nie chodzi nawet o to, że realnie jest to potrzebne, bo nawet przy braku czucia przez dłonie energia idzie. Chodzi bardziej o to, byś miał realną świadomość tego, że ta energia tam jest, byś miał tą pewność, co robisz w tym momencie.

 

ĆWICZENIE 1 Włączenie odczuwania bioenergii w swoim ciele I

 • Usiądź wygodnie, potrzyj o siebie ręce przez około 15 sekund aż poczujesz mrowienie/ciepło.
 • Skup się na tym uczuciu i robiąc to wzmacniaj je coraz bardziej, by ciepło/mrowienie lub jakiekolwiek uczucie związane z kinestetyką wzrastało jeszcze bardziej niż wcześniej
 • Następnie skup się najbardziej, jak tylko potrafisz w tej chwili i choć odrobinę dalej przenieś te właśnie uczucie w dalszą część rąk, poza dłonie. Gdy uda Ci się choć odrobinę dalej przesunąć w ciele to uczucie możesz przejść do dalszego ćwiczenia. Jeśli pomimo prób nie udaje Ci się to- i tak przejdź dalej, gdyż dalsze ćwiczenie może usunąć tą blokadę energetyczną.

 

ĆWICZENIE 2 Włączanie odczuwania bioenergii w swoim ciele II

 • Usiądź wygodnie, wyprostuj się i wewnętrzną część prawej dłoni skieruj w górę, opierając rękę o kolano swoje
 • Lewą ręką potrzyj przez parę sekund wewnętrzną część prawej ręki (tylko środek, około 2-3 cm średnicy koło)
 • Skup się na uczuciu jakie powoduje pocieranie wewnętrznej części prawej dłoni, a następnie wyobraź sobie, że w tym miejscu znajduje się kulka energetyczna w wybranym przez Ciebie kolorze
 • Używając jako wskaźnika palca lewej ręki wskaż miejsce, gdzie znajduje się ta kulka, a następnie przesuwając palec lewej ręki po całej dłoni pozwól, by uczucie ciepła/mrowienia przesuwało się wraz z tą kulką
 • Najpierw wykonaj parę okrężnych ruchów przesuwając kulkę po wewnętrznej części dłoni, zataczając nią okręgi.
 • Gdy uczucie wzrośnie w tym miejscu, przesuń kulkę najpierw do kciuka, parę razy przechodząc od jego końca do początku (co najmniej 5 razy) aż uczucie mrowienia/ciepła stanie się dla Ciebie odczuwalne w tym miejscu, chociaż w minimalnym stopniu
 • Przejdź następnie do kolejnych palców powtarzając procedurę
 • Gdy już na każdym palcu, lub na większości poczujesz to uczucie, które powstało na początku w wyniku potarcia wewnętrznej części dłoni wyobraź sobie, że kulka ta zaczyna zataczać jeszcze większe okręgi, wychodząc poza dłoń, potem ponownie w nią wnikając. Uczucie poprzez taki ruch okrężny powinno wzbudzić ciepło lub mrowienie już na znacznej części dłoni.
 • Następnie wyobraź sobie, że kulka przechodzi dalej aż do łokcia. Tak długo koncentruj się na wizualizacji, aż poczujesz faktyczne rozprzestrzenianie się uczucia po ręce. Początkowo może to potrwać parę minut, niemniej czas nie powinien mieć dla Ciebie w początkowych etapach znaczenia, gdyż liczy się efekt końcowy.
 • Następnie z łokcia do ramienia niech się przesunie. Parę razy możesz jeszcze robić powroty kulki do dłoni, by wyraźniej odczuć na całej ręce ciepło/mrowienie.
 • Procedurę powtórz dla lewej ręki
 • Następnie niech obie te kulki (z prawej i lewej ręki) Przejdą na środek Twojego ciała i zaczną schodzić najpierw w górę, przez szyję i głowę, potem wracając na dół przez klatkę piersiową, splot słoneczny, brzuch i do każdej nogi z osobna. Powinieneś w większości swojego ciała poczuć uczucie mrowienia/ciepła. Może być też ono odczuwalne na plecach. W niektórych przypadkach zamiast ciepła pojawia się chłód/dreszcze.

 

PAMIĘTAJ!

Czas na to ćwiczenie może wynieść nawet pół godziny nim zaczniesz odczuwać faktyczne rozchodzenie się energii w swoim ciele. To myśl tworzy tą energię.

 

ĆWICZENIE 3 Włączanie odczuwania bioenergii w swoim ciele III

 • Wybierz wygodną pozycję, zamknij oczy i wyobraź sobie, że z Twojego ciała wychodzą korzenie i przebijając się przez kolejne pomieszczenia budynku, w którym jesteś dochodzą aż do ziemi, potem aż do jej jądra.
 • Wyobraź sobie, że przez te korzenie oddajesz do wnętrza ziemi cała negatywną energię, wszystkie blokady energetyczne oraz każdą niepotrzebną/zużytą energię. Pozwól, by była ona odprowadzona i zniszczona w ziemi poprzez Twoje korzenie
 • Następnie wyobraź sobie, że przez te korzenie wchłaniasz nową energię, która jest Ci w tej chwili najbardziej potrzebna.
 • Gdy to zrobisz w wystarczającym stopniu (5 minut proponuję co najmniej) wyobraź sobie, że nad sobą masz małe słońce, które zaczyna wchłaniać wszystkie zbędne przekonania, emocje, myśli w tej chwili w formie jakiejś energii
 • Następnie stwórz połączenie tego słońca z kosmosem i odprowadź przez to połączenie te niepotrzebne myśli
 • Na koniec wyobraź sobie, że z kosmosu napływa do Ciebie nowa energia, która zastępuje stare, zbędne przekonania.
 • Potem połącz energię ziemi i kosmosu i wyobraź sobie, że zaczyna ona z Ciebie wypływać przez czubek Twojej głowy i ogarniać całe Twoje ciało od zewnątrz.

 

UWAGA!

Ćwiczenie najlepiej robić w transie. Prostymi metodami wejścia w trans są między innymi wyobrażanie sobie, że zjeżdżasz windą, schodzisz po schodach, uczucia ciężkości/lekkości, wyobrażanie sobie miejsca relaksu np. plaża/łąka/las/góry/jezioro itp. wg upodobań. Inną jest liczenie oddechów (od 10 do 50 sugerowałbym). Ogólnie chodzi o skupienie na 1 myśli, by osiągnąć ten stan.

 

ĆWICZENIE 4 Wyczuwanie aury- ćwiczenie do samodzielnej realizacji

Wg systemu 7 czakrowego w swoim ciele energetycznym masz następujące czakry:

Podstawy- w okolicach kości ogonowej, kolor brązowy lub czerwony
Krzyżowa/śledziony/płciowa- 4 cm poniżej pępka, kolor pomarańczowy lub czerwony
Splot słoneczny- okolice splotu słonecznego, kolor żółty lub złoty
Serca- pośrodku ciała na wysokości serca, kolor jasnozielony
Gardła- w gardle, kolor niebieski
Trzecie oko/brwiowa- nieco powyżej wysokości brwi, pomiędzy nimi, kolor fioletowy, granatowy lub indygo
Korony- na czubku głowy, kolor różowy lub biały

UWAGA!

Wszystkie czakry podstawowe są ułożone wzdłuż ciała pośrodku jego. Czakra serca NIE JEST tam, gdzie serce! Jest na jego wysokości jedynie

 • Wstań i potrzyj nieco o siebie dłonie
 • Gdy odczujesz już mrowienie po zaprzestaniu czynności pocierania zacznij kolejno przesuwać dłoń nad poszczególnymi czakrami i oceń, jaka jest intensywność energii w nich zgromadzonej. Rób to powoli aż wyczujesz wyraźnie, że w tym miejscu gdzie masz rękę jest wspomniana czakra.
 • Zmieniaj odległość dłoni od ciała i sprawdź, jak uczucia się zmieniają

 

ĆWICZENIE 5 Wyczuwanie aury- ćwiczenie do pracy w parze

 • Stańcie naprzeciwko siebie
 • Jedna z osób niech zamknie oczy, a druga oddali się nieco od niej (2-5 metrów)
 • Osoba, która ma otwarte oczy niech zacznie się zbliżać powoli do drugiej, a zadaniem drugiej jest wychwycenie momentu, gdy zacznie ona wchodzić w zakres pola aurycznego i poinformowanie o tym swojego partnera. Najlepiej, gdy obie osoby mają odblokowane wyczuwanie energii. W przeciwnym razie tylko 1 z nich poczuje różnicę.
 • Ćwiczenie powtórz w drugą stronę. Zauważ, że wchodząc w zakres aury drugiej osoby Ty też odczuwasz to na swoim ciele w formie lekkiego odpychania/mrowienia/różnicy gęstości w tym miejscu przy wchodzeniu.
 • Podziel się spostrzeżeniami z drugą osobą.
 • Powtórz ćwiczenie co najmniej 5 razy. Zauważ, że po jakimś czasie osoba zaczyna odczuwać wcześniej to, że wchodzisz w jej aurę. Jest to spowodowane zwiększającym się jej wyczuleniem na energie

 

UWAGA!

Przy wykonywaniu tego ćwiczenia może się zdarzyć, że osoba, która stoi zacznie przy zbliżaniu się do niej nieco wychylać. Jest to właśnie spowodowane tym, że wchodzisz w jej aurę. W wielu tego typu przypadkach oznacza to też, że osoba ta ma dość szeroką aurę i jest w miarę rozwinięta duchowo

 

ĆWICZENIE 6 Wyczuwanie aury- ćwiczenie do pracy w parach

 • Potrzyj pare sekund ręce o siebie
 • Stań naprzeciw swojego partnera i ruchem ręki, wewnętrzną częścią dłoni sprawdzaj po kolei czakry drugiej osoby.
 • Oceń, która z czakr najsilniej promieniuje ciepłem czy inaczej: którą najbardziej odczuwasz.
 • Podziel się wrażeniami z drugą osobą

 

UWAGA!

Czasami z niektórych czakr możesz poczuć jak promieniuje niemal takie gorąco, że zaczyna Ciebie wyraźnie parzyć. Oznaczać to może 2 rzeczy: czakra ta ma za dużo w sobie energii i oddaje ją do otoczenia albo czakra ta jest najbardziej ze wszystkich rozwinięta i dlatego ma w sobie więcej energii, niż pozostałe.

 

ĆWICZENIE 7 Wyczuwanie na odległość aury rzeczy martwych

 • Wybierz wygodną dla siebie pozycję
 • Potrzyj o siebie ręce
 • Wyciągnij dłoń 1 z nich przed siebie i staraj się mentalnie dotknąć nią ściany, wykonując parę ruchów w powietrzu i skupiając się na (często minimalnych) odczuciach chropowatości na niej. Ściany nie dotykasz fizycznie w tym momencie! Wyczuj też temperaturę powierzchni.
 • Znajdź inną powierzchnię np. mebel jakiś, obraz na ścianie i porównaj, czy przy dotyku mentalnym dostrzegasz różnicę. Najlepiej powtórz to chociaż na 6 różnych rzeczach, powierzchniach, poświęcając na każdą chociaż minutę.

 

UWAGA!

Uczucia czy wrażenia dotykowe raz, że wcale nie muszą być prawdziwe, bo nie o to tu chodzi, dwa, że mogą być bardzo słabe- chodzi jednak by były na tyle wyraźne, byś mógł dostrzegać różnicę pewną subtelną między poszczególnymi powierzchniami. Wrażenia wszelkie zaś mogą być zupełnie fikcyjne, stworzone przez umysł, ale jak wspomniałem: nie to jest celem ćwiczenia, by poczuć to, co jest prawdziwe.

Comments   

 
# Jacekj 2010-09-25 22:07
Kulkę przesuwamy dłońmi po ciele, czy tylko wyobraźnią, wizualizacją?
 
 
# Wampirek 2010-09-25 22:12
Wizualizacją, a palec wskazuje jej kierunek dla ułatwienia.