Witaj. Zaloguj się, aby móc komentować.

Rozwój duchowy

Jak być potężny.

Wielu z Nas zadaje sobie pytanie co zrobić, aby być osobą dysponującą wielkimi predyspozycjami. Część osób zwraca się z prośbą do Boga o nabycie jakiś cech itd. Wiele ludzi zadaje sobie pytanie: dlaczego Bóg nie słucha moich modlitw ? Chciałbym odpowiedzieć na to pytanie, dlatego napisze odpowiedź przez przykład.

 

Bohaterem jest Andrzej, który chce nauczyć się celnego rzucania piłki do kosza. Nie może podołać temu zadaniu. Ile razy próbuje tyle chybi. Zwraca się z prośbą do Boga, aby Ów dał mu talent. Jednak Andrzej nie widzi żadnego efektu, nadal nie potrafi rzucić piłki do kosza. Odwraca się plecami do Boga, sądząc że to Jego wina.

 

Teraz przedstawię Wam inny przykład, na podstawie bajki "South Park". Ojciec jednego z bohaterów wpadł w chorobę alkoholową. Uważał, iż nie ma z niej wyjścia i zawsze będzie alkoholikiem. Jednak pewnego razu w telewizji w wiadomościach redaktor ogłosił cud: z pomnika Maryi zaczęła kapać krew, która posiada właściwości lecznicze itd.

 

Ojciec udał się do owego pomnika z nadzieją iż cudowna moc pozwoli mu pokonać chorobę. W momencie, gdy dotknął pomnika nagle na jego twarz chlapnęła krew. Mężczyzna uwierzył, że jest uzdrowiony i przestał pić...

 

Parę dni później dowiedział się z wiadomości, że krew Maryi nie jest prawdziwa i nie jest to cud. Bohater uznał, iż nie został uzdrowiony i tym samy znowu zaczął pić.

 

Jeśli cudu nie było, a mężczyzna odnalazł siłę, by przestać pić co to oznacza ?. Wierzył, że jest uzdrowiony i że może nie pić, więc wiara daje nam siłę. Pan Bóg powiedział: "Dostaniecie to, w co wierzycie". Zatem Pan Bóg nie pomaga nam w sposób fizyczny, dając nam to, o co prosimy tylko daje nam narzędzie- wiarę, która umożliwia nam pomyślne dojście do celu.

 

Gdyby Andrzej wierzył, że uda mu się i trenował, nauczyłby się celnie rzucać. Wiara i trening uczynią nas mistrzami i ludźmi potężnymi.

Comments   

 
# Jakub 2010-12-07 14:01
Dobra fajne, dało mi to dożo do zrozumienia lecz mam pytanie jak zrobić by mieć tak duża wiarę