Witaj. Zaloguj się, aby móc komentować.

Podstawy ezoteryki

Wstęp do radiestezji.

Nie będę rozpisywał się o historii radiestezji, jedynie jako ciekawostkę wspomnę, że podobno prekursorami byli Chińczycy z swoim Feng(potwory głębinowe) Shui(złe wiatry). Tak naprawdę używali oni całkiem innego sprzętu niż dzisiejsza radiestezja. Dużo osób tak naprawdę nie ma pojęcia o tym rzemiośle (celowo tego słowa użyłem), spróbuje przybliżyć wam drodzy czytelnicy;


1. Biotronika

Bada wpływ jaki na organizm człowieka i innych organizmów zwierzęcych wywierają różne czynniki środowiskowe- w tym i szkodliwe promieniowanie geopatyczne (czyli promieniowanie różnego rodzaju cieków wodnych, złóż solnych, rud miedzi itp.)- analizuje przebiegające w tych warunkach procesy biochemiczne, biofizyczne i psychofizyczne. Bada wpływ czynników zewnętrznych na pola biologiczne człowieka (biopole, aura, czakry), przywraca równowagę energetyczną u ludzi i zwierząt, wreszcie testuje przydatność, przyjazność bądź szkodliwość leków, pożywienia, odzieży i wielu innych produktów czy przedmiotów, z którymi styka się człowiek.


2. Fitotronika

Zajme się badaniem świata roślin; wpływu, zarówno korzystnego, jak i szkodliwego roślin na siebie nawzajem, a także na człowieka i zwierzęta. Wiele osiągnięć fitotroniki wykorzystywana jest w uprawach biodynamicznych. To jest typowe pojęcie podręcznikowe, tak naprawdę ja sam się nie spotkałem z osobami zajmującymi się tym.


3. Geotronika

Zajmuje się poszukiwaniem i lokalizacją stref zadrażnień, promieniowań geopatycznych i geologicznych, zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i biurach, budynkach inwentarskich, ogrodach, na działkach rekreacyjnych, a także pod ziemią (poszukiwanie bogactw naturalnych, wody pitnej). Określa też przebieg szkodliwych dla zdrowia człowieka cieków wodnych, uskoków tektonicznych itp. Zajmuje się ponad to zabezpieczeniem ludzi, zwierząt i upraw rolnych przed szkodliwym promieniowaniem emitowanym spod ziemi, ale też przez różne urządzenia techniczne (smog elektromagnetyczny), materiały budowlane, kształty czy kolory, z którymi stykamy się na co dzień.


4. Teleradiestezja

Jest najbardziej kontrowersyjną częścią radiestezji ze względu na to, że w pracy wykorzystuje przede wszystkim bodźce paranormalne, których istota nie została do dziś wyjaśniona. Radiesteta pracuje bowiem nie w terenie, nad ciekami wodnymi, czy z chorym człowiekiem, ale w zaciszu swojego gabinetu, nad zdjęciem osoby, jej częścią garderoby, nawet włosami czy kartką papieru zapisaną jej własnoręcznym pismem (takie "łupy" :) nazywamy świadkiem) lub nad planami, mapami, szkicami. W wyniku czego jest w stanie oddziaływać na biopole, aurę i czakry człowieka na odległość lub z dowolnej odległości poszukiwać każdej rzeczy, przedmiotu, osoby, bogactwa naturalnego, wody. Teoretycznie cała radiestezja opiera się na teleradiestezji.


5. Radiestezja terapeutyczna

Jej założenie to neutralizowanie i diagnostyka chorób występujących u ludzi, za pomocą barw radiestezyjnych. Inaczej też zwana Chromoterapią Radiestezyjną (czyli usuwanie chorób barwami radiestezyjnymi, z zakresu widma białego światła od podczerwieni do ultrafioletu). W sumie coraz częściej łączona z Reiki, bioterapią, i innymi sztukami uzdrawiania, nie jestem przeciwnikiem tego gdyż trzeba pacjentowi pomóc ze wszystkich możliwych stron. Prawie zawsze do uzdrawiania osób wykorzystuje się biometry (specjalne szablony, wykresy w następnych artykułach będę chciał was nauczyć jak się tworzy coś takiego) które są podpięte pod Teleradiestezje. W wieku XX, a ściślej po kongresie w 1939 roku, lekarze medycyny konwencjonalnej zaczęli wykorzystywać radiestezję w diagnostyce i uzdrawianiu chorych.