Witaj. Zaloguj się, aby móc komentować.

Skrypty: Kontakt z podświadomością.

Skrypty: Kontakt z podświadomością.

Każdy z nas ma pewne aspekty siebie samego, których nie potrafi zrozumieć, pewne motywy działania, postępowania coś, co nas ogranicza i uniemożliwia działanie w pewnych sferach. Część z Was zapewne chciałaby te motywy odkryć i w tym właśnie dziale znajdziesz skrypty, które umożliwią Ci to. Dzięki różnym formom komunikowana się z podświadomością lepiej zrozumiesz siebie oraz poznasz to, co podświadomość dla Ciebie przygotowała na najbliższy okres.

Strategia hipnotyczna: Sześciostopniowy reframing w transie.

Strategia na wywoływanie zmiany zachowania i nawyków wszelkiego typu. Technika jest bardzo skuteczna i należy do najlepszych, jakie są w hipnozie. Oparta jest na kontakcie z podświadomością na poziomie sygnałów ideomotorycznych (podświadomych ruchów palców). Zmiany wprowadzane dzięki niej często bywają długotrwałe np. rzucenie papierosów, które osobom, na których zastosowano technikę pozwoliło pozbyć całkowicie się nałogu. Technika niemożliwa do nagrania do mp3, gdyż wymaga improwizacji często hipnotyzera. Dokładnie natomiast opisałem co robić, gdy coś idzie "nie wg schematów", co powinno znacznie Ci ułatwić poprowadzenie skutecznie sesji. Teoretycznie można ją na sobie też zastosować, ale jak to mawiał mój trener "Co możesz robić w parze- rób to w parze" i ma to tutaj zwłaszcza sens, gdyż gdy ktoś inny poprowadzi nam sesję jest ona dużo skuteczniejsza. Zapraszam więc do lekturki i testów techniki.

Skrypt hipnotyczny: Pisanie automatyczne.

Skrypt na wywołanie zjawiska hipnotycznego, które jest nazywane "pisaniem automatycznym". Osoba, która trzyma w ręce długopis lub coś do pisania w transie będąc zaczyna mimowolne ruchy ręką wykonywać, całkowicie podświadome, a mając kartkę papieru pod nią uzyskuje dzięki temu odpowiedzi na swoje pytania, bezpośrednio od podświadomości. Skuteczność tego skryptu była ogromna w wersji pierwotnej. Dochodziła do mniej więcej 95%- 10/11 osób nie dostawało w ogóle odpowiedzi. Najważniejsze jest tutaj by użyć stylu dyrektywnego- mówić szybko i bardzo zdecydowanie, czasem podnosząc głos. Wtedy efekt gwarantowany. Skrypt możesz nagrać sobie do mp3 lub zrobić komuś sesję na żywo, korzystając mniej więcej lub dosłownie z tego, co w nim jest. Jego skuteczność to wynik dobrego wykorzystania tego, jakie zjawiska zachodzą przy pisaniu automatycznym oraz odpowiedniego zastosowania języka perswazji i sposobu wypowiadania sugestii. Zjawisko więc pozornie trudne do wywołania (wg niektórych danych możliwe na co piątej osobie, co mnie śmieszy wręcz...) jest banalne i rzadko na kim nie działa.

Skrypt hipnotyczny: Mówienie automatyczne.

Skrypt na wywoływanie zjawiska mówienia w transie przez podświadomość. Sesja podobna do tego, co jest na stronie w dziale z mp3, niemniej usprawniona i prawdopodobnie nieco skuteczniejsza. Mówienie w transie to zjawisko dość trudne do wywołania i nie na każdym raczej mozliwe- niemniej na połowie osób powinno się udać je uzyskać, jeśli tylko będziesz prowadzić na żywo, a nie z nagrania, no i oczywiście w razie potrzeb dobrze improwizować- to podstawa.