Witaj. Zaloguj się, aby móc komentować.

Skrypty: Hipnoza sceniczna i testy podatności.

Skrypty: Hipnoza sceniczna i testy podatności.

Dział ten jest dedykowany przede wszystkim hipnozie scenicznej. Zawiera skrypty, ukierunkowane na zrobienie swojego pokazu hipnozy podczas np. jakiejś imprezy. Jeśli chcesz uzyskać widowiskowość i doświadczyć ciekawych zjawisk hipnotycznych (lewitacja ręki niewątpliwie jest jednym z najfajniejszych), to ten dział jest dla Ciebie. Dział ten można również potraktować jako swego rodzaju zestaw testów podatności hipnotycznej. Oznacza to tyle, że im bardziej jesteś podatny, tym lepiej zareagujesz na sugestie w nich zawarte będąc w transie.Po co sprawdzać swoją podatność? Niektórzy wchodzą w trans w taki sposób, że nie zauważają żadnych zmian i wydaje im się, że nic się nie zmieniło, choć ich fale mózgowe pracują na innej częstotliwości, co można dzięki eeg sprawdzić. Ja sam często nie odczuwam zmian. Możesz więc się przekonać, że hipnoza działa również i na Ciebie.

Sugestia hipnotyczna: Łacina/Chiński.

-Gdy będziesz wychodzić z transu dopóki nie pstryknę palcami będziesz mówiła tak, jakbyś mówiła po chińsku mimo, że nie znasz tego języka będzie to brzmiało tak, jakbyś mówiła słowa po chińsku, sposób mówienia, akcent i charakterystyczne elementy językowe. Dalej jednak będziesz rozumieć Polski. Otwórz oczy, wyjdź z transu.

Bardzo zabawny efekt i działa bez zarzutu!

Sugestia hipnotyczna: Lewa->Prawa, Prawa->Lewa.

-Dopóki nie pstryknę palcami będziesz podnosić prawą rękę, gdy zechcesz podnieść lewą i lewą, gdy zechcesz podnieść prawą. Będziesz poruszać prawym palcem ręki, jeśli zechcesz poruszyć lewym i każdą częścią ciała będziesz poruszać na odwrót, dopóki nie pstryknę palcami. Mimo usilnych prób nie będziesz mogła tego powstrzymać, dopóki nie pstryknę palcami. Gdy pstryknę wszystkie skutki sugestii zostaną wycofane.

Sugestia hipnotyczna: Mruczek.

-Wyjdziesz z tranu i będziesz mruczeć jak kot, gdy będę Cię głaskać (lub robić cokolwiek innego).

Ta sugestia daje naprawdę bardzo realistyczne odwzorowywanie dźwięków kota, gdy mruczy. Osoba, która słuchała potem nagrania stwierdziła, że jest trudno dopatrzeć się podrobienia głosu. Osoba, na której to testowano stwierdziła, że poczuła, jak coś jej się zacisnęło w strunach głosowych i wtedy mogła takie dźwięki wydawać.

Sugestia hipnotyczna: Migowy język.

-Stracisz umiejętność mówienia tego, co myślisz, dopóki nie pstryknę palcami i zamiast tego będziesz umieć jedynie pokazywać to, co chcesz powiedzieć w sposób migowy, za pomocą języka migowego tak, że będzie starać się przekazać to na tyle dobrze, by każdy odebrał to właściwie.

Sugestia hipnotyczna: Zapachy.

-Zbliżę rękę i będzie pachniała, jak Twój ulubiony kwiat po wyjściu z transu, dopóki nie pstryknę palcami.

Sugestia hipnotyczna: Liczenie.

-Gdy spróbujesz policzyć do dziesięciu nie będziesz zdolna do wypowiedzenia co jest przed szóstką, a jest po czwórce mimo, że bedziesz to wiedzieć. Będzie odbierało Ci mowę, gdy spróbujesz policzyć do dziesięciu i będziesz dochodzić do piątki. Gdy pstryknę palcami sugestia zostanie odwołana i będziesz już mogła normalnie mówić i liczyć.

Mimo usilnych prób i świadomości tego, jaka liczba jest po czwórce, osoba hipnotyzowana nie mogła tego wymówić. Świadomość jednak miała i w myślach tą liczbę powtarzała.

Sugestia hipnotyczna: Motylki.

-Poczujesz, jakby w środku brzucha latały Ci motylki i wszystko, co jest z tym związane dopóki nie pstryknę palcami po wyjściu z transu.

Efekt ciekawy i pozytywny.

Sugestia hipnotyczna: Fortepian.

-Po wyjściu z transu palce Twojej ręki (lub obu rąk wedle woli) będą działały jak klawisze fortepiana i po ich naciśnięciu będziesz z siebie wydawać odpowiedni dźwięk, dopóki nie pstryknę palcami.

Efekt nie był jakoś porażająco zabawny, ale działał.

Sugestia hipnotyczna: Ciąża.

-Po wyjściu z transu poczujesz się, jakbyś była w ciąży, czując jak coś Cię w środku kopie, czując ciężar dziecka i wszystko to, co normalnie byś poczuła, będąc w tym stanie. Będziesz to czuć dopóki nie pstryknę palcami, a wtedy wszystkie skutki tych sugestii zostaną wycofane.

Uczucia jak najbardziej prawdziwe wywołała ta sugestia.

Sugestia hipnotyczna: Zachowywać się jak... odgrywanie ról.

-Będziesz zachowywać tak, jak postać, którą wypowiedziałem tuż przed klaśnięciem w dłonie dopóki nie pstryknę po wyjściu z transu. Za każdym razem po pstryknięciu będziesz zachowywać się dokładnie tak, jak postać, którą wypowiedziałem tuż przed klaśnięciem, a sugestie przestaną działać i ich konsekwencje dopiero po pstryknięciu palców. Będę mówić nazwę postaci, klasnę, a Ty będziesz zachowywać się jak ona, póki nie pstryknę palcami i nie zostaną odwołane wszystkie sugestie.

Potem tylko mówisz imię postaci np. zakonnica i wykonujesz klaśnięcie. Gdy znudzi Ci się zabawa w aktorów pstrykasz i koniec.