Witaj. Zaloguj się, aby móc komentować.

Skrypty: Trans, relaksacja, medytacja.

Skrypty: Trans, relaksacja, medytacja.

Ten dział zawiera teksty skryptów niezbędne do tego, by wejść w stan hipnotyczny (trans). Trans hipnotyczny jest przez większość osób odbierany jako stan wyjątkowego rozluźnienia nie tylko fizycznego mięśni, ale również i psychicznego. Pozwala nam, chociaż na chwilę, uwolnić się od problemów dnia codziennego. Wg niektórych badań 15 minut transu może zastąpić nam 3 godzinną drzemkę! Dodatkowo nauka w transie języków obcych jest wydajniejsza i łatwiejsza. Jeśli więc jesteś uczniem/studentem lub nauczycielem, który chce poszerzać swoje horyzonty możesz już dzisiaj to zrobić, korzystając z wyjątkowych możliwości tego stanu!

Wprowadzanie w trans: Wodospad.

Wizualizacja podróży przez las, która prowadzi nas w stronę wodospadu. Metoda dobra zarówno dla wzrokowców, słuchowców oraz kinestetyków.

 

Wprowadzanie w trans: Trening autogenny.

Dr Shultz w swych rozważaniach na temat transu wyszedł "z innej strony" badając ten stan świadomości. Zauważył on, że typowymi, częstymi objawami transu jest uczucie ciężaru, ciężkości ciała, wzrost temperatury i rozluźnienie mięśni. Na tej podstawie opracował on technikę, która zamiast dążyć do objawów, wykorzystuje je do wywołania zmienionego stanu świadomości. To nagranie to skrócona wersja treningu autogennego, opierająca się na założeniach, jakie wykorzystywał Shultz przy wprowadzaniu w trans.

Wprowadzanie w trans Podróż statkiem.

Wizualizacja spaceru po plaży, następnie podróży statkiem oraz na koniec wlasnych, wybranych przez siebie elementów. Pierwsza wizualizacja na trans, w której zmienia się pora dnia. Całość spójna. Nic dodać- nic ująć.

Wprowadzanie w trans: Tęcza energetyczna.

Łąka, deszcz, tęcza i energetyzacja jej kolorami- nic dodać, nic ująć.

Wprowadzanie w trans: Spacer po ogrodzie.

Wizualizacja spaceru po ogrodzie, oglądania roślinności w nim, by na koniec dojść do fontanny i obserwować w niej wodę, czyli relaks na łonie natury, tyle że wyimaginowanym. Więcej jest w nim Twojego działania w formie wizualizowania sobie, niż mojego. Daje więc dużą dowolność w tym, jak wszystko będzie wyglądać.

 

Wprowadzanie w trans: Świątynia w lesie tropikalnym.

Wizualizacja w pierwszej kolejności lasu tropikalnego, potem przemieszczania się przez niego, wodospadu w tym lesie, by na koniec przejść, przez jaskinię, ukrytą za bierzącą wodą i znalezienie się po drugiej stronie tego wodospadu, gdzie czeka na nas Nasza świątynia, w której dokonać możesz oczyszczenia.

Wprowadzenie w trans: Kotwiczenie transu.

Skrypt, którego jedynym zadaniem będzie tutaj wprowadzenie w stan głębokiego relaksu (transu), a potem skojarzenie tego stanu z wyobrażeniem. Co to w zasadzie da i po co to będziesz robić? W skrócie: gdy już stan transu będziesz mieć zakotwiczony, to wystarczy, że pomyślisz o tym wyobrażeniu, a sama myśl o nim zmieni Twój stan świadomości na stan alfa lub głębszy. Dzięki kotwicy oszczędzisz co najmniej 10 minut na samo wprowadzanie w trans, gdyż osiągniesz odpowiedni poziom fal mózgowych w ciągu 5-10 sekund. Jedna tylko uwaga: kotwice zmieniają stan świadomości, ale nie zawsze powodują rozluźnienie całego ciała, typowe dla zwykłych metod transowych. Niemniej sam efekt będzie ten sam, pomimo braku wyraźnych oznak fizycznych transu. Czasem więc będziesz w transie nie wiedząc o tym, a czasem pojawią się wyraźne oznaki transu- nie ma reguły.
Skrypt zawiera dość długie wizualizowanie sobie następujących elementów:

 • łąka
 • deszcz
 • las
 • rzeka
 • wodospad
 • ognisko
 • chatka na łące
 • lot nad ziemią
 • plaża

by na koniec założyć trzy różne kotwice:

 • Kotwica kinestetyczna- łączenie 3 palców prawej i tych samych 3 lewej ręki razem wprowadza w trans (jak na rysunku z tym, że tam 2 palce tak się łączą)
 • Liczenie samodzielne w myślach do 10
 • Wizualizacja symbolu transowego, słowa lub obrazu