REGULAMIN FORUM

Wasze pomysły na fajne, działające do wywoływania zmian techniki i wizualizacje. Umieszczaj tylko skrypty przetestowane w praktyce i działające. Pisząc tutaj wbrew temu, co jest na niektórych, podobnych forach zachowujesz prawa autorskie do swoich wypowiedzi.

Moderatorzy: Brylant, Wisniu

Odpowiedz
Awatar użytkownika
Wampirek
Administrator
Posty: 2480
Rejestracja: 2007-01-22, 13:52
Lokalizacja: Warszawa

REGULAMIN FORUM

Post autor: Wampirek » 2007-02-12, 18:02

REGULAMIN PISANIA NA FORUM
=====================================

1) Pisanie w odpowiednich wątkach. Chcesz coś napisać na forum? To bardzo fajnie, ale pisz wyłącznie w działach do tego przeznaczonych. Istnieją zasadnicze dwie główne kategorie, wokół których skupiać się będzie najwięcej tematów: hipnoza i ezoteryka. Dział hipnoza jest podzielony na 4 części:
Skrypty, techniki, wizualizacje- tutaj piszesz techniki hipnotyczne różnego rodzaju lub podajesz gotowe indukcje sprawdzone
Doświadczenia, eksperymenty- dzielisz się tutaj swoimi doświadczeniami z hipnozy i TYLKO Z HIPNOZY. Nie ma tu miejsca na doświadczenia z ezoteryki
Hipnoza sceniczna- wyłącznie tutaj piszesz o technikach scenicznych tzn. szybkie indukcje, sugestie pohipnotyczne ciekawe, halucynacje różnego rodzaju i inne elementy hipnozy scenicznej.
Inne- to, co nie pasuje do pozostałych dwóch działów z hipnozą. Nie pasować może wbrew pozorom wiele rzeczy, jak choćby różnego rodzaju zapytania, czy informacje pośrednio związane z hipnozą. Sam wrzuciłem do tego działu temat o tym, jakim sprzętem można dobrze nagrywać mp3 z transami.

Ezoteryka:
Energie, mesmeryzm, bioterapia- tutaj piszesz tylko o tym, co wiąże się z ezoteryką, hipnozą magnetyczną, leczeniem, rozwijaniem czakramów itp.
Sny, LD, OOBE, NDE, Projekcja astralna- dział dla snów, doświadczeń poza ciałem, śmierci klinicznej i projekcji astralnej (snów świadomych itp.)

Inne- to, co nie pasuje do pozostałych działów. Mogą to być nieco bardziej skrzywione zapytania, jak teleportacja, lewitacja, obcy itp. lub rzeczy ze strony, które nie pasują tak do końca do dwóch wyższych działów, jak widzenie aury, telekineza itp.

Pisz w stosownych działach. Osoba, która będzie za często mylić działy dostanie ostrzeżenia. 3 takie ostrzeżenia i wylatuje z forum.

2) Linki do stron konkurencji. Jest na to cała kategoria forum "Warto tu zajrzeć...". Tematy powinny mieć albo nazwę strony na początku i to wszystko, albo nazwę na początku (pełny adres w temacie) i krótki opis tego, o czym jest strona też w temacie. W samym poście w wątku ma być dokładny w miare opis, dlaczego ta strona jest godna polecenia i jak Ty skorzystałeś z niej.

3) Przeklinanie. Nie popieram, ale też nie zabraniam, dopóki ma ono charakter wydźwiękowy dla emocji, nie związanych z obrażaniem innych. Nie może więc być czegoś w stylu "On jest ch*jem zajeb*nym i sqr*ielem pier*olonym", bo to nie jest wydźwięk dla emocji, ale głupoty i prostactwa. Może być dla przykładu np. "To było zajebiste". Uwaga: nie propagujemy na tym forum głupiego modelowania i z tego powodu słowo genialne, genialny genialnie, genialna, fun i baw (się) zostały zastępione synonimami, które utrudnią naiwne modelowanie ludzi, których nie popiera żadna osoba, która jest współtwórcą strony transmisja.glt.pl. Wszyscy redaktorzy bez wyjątku nie popierają Mateusza G. mimo, że od żadnego tego wcale nie wymagałem, ale sami to mówili. W związku z taką zgodnością teamu, tworzącego transmisję, na forum też będziemy się w ramach solidarności tego trzymać i dlatego te zwroty odpadają i będą automatycznie zastępowane tak, by sens był ten sam zdania, w którym te słowa zastąpiono alternatywami.

4) Nie znajomość regulaminu nie zwalnia z odpowiedzialności do tego, by się stosować do tych zasad.

5) Nie popieramy piractwa w żaden sposób. Linki do ebooków, emule, sieci overnet, kad, ed2k, kazaa i innych p2p będą kasowane, a osoba dostaje ostrzeżenie.

6) W ŻADEN SPOSÓB NIE POPIERAMY PORNOGRAFII, PRZEMOCY, PEDOFILSTWA! TAKI UŻYTKOWNIK OD RAZU JEST BANOWANY, BEZ UZASADNIENIA I BEZ MOŻLIWOŚCI POWROTU!

7) Możesz mieć co zechcesz w avatarze, dopóki nie razi to w punkt 3, 6 oraz na zdjęciu albo jesteś Ty, albo osoba, która powszechnie z mediów jest znana, więc nikt nie weźmie Ciebie za tą osobę albo jest obrazek, który w żaden sposób nie sugeruje błędnie, że jesteś to Ty, gdy tak nie jest. Możesz mieć na avatarze co zechcesz, ale nie może to wprowadzać w błąd innych, którzy pomyślą, że jesteś na nim Ty.

8) Pisanie nie na temat jest zabronione, ale nie karane. Posty będą albo znikać albo będzie wydzielany nowy temat, którego nazwę ustalę wg tego, o czym jest dany post.

9) Tematy mają mieć wymowną nazwę. Temat o nazwie "Pomocy!!!!!!" raczej nie zniknie, ale będzie zmoderowany i nazwa zostanie zmieniona na bardziej szczegółową np. "Problemy z zasypianiem".

10) Używasz wyszukiwarki, a jeszcze szybciej: przeglądasz całe forum i jeśli nie znajdziesz na nie odpowiedzi na swoje pytanie- wtedy piszesz nowy temat.

11) Spam jest zabroniony. Spamem nazywamy tutaj to, co reklamuje usługi komercyjne. Musisz najpierw jakoś się ze mną w tej kwestii finansowo dogadać, jeśli w ogóle ma istnieć szansa, że zgodzę się na umieszczenie reklamy. Nie zgadzam się na promowanie "duchowych świrów".

12) Szkolenia i warsztaty. Nie pozwalam na umieszczanie informacji o szkoleniach Grupy Mateusza G., bo nie popieram go i uważam, że sprzedaje straszne gówno, co potwierdził mi mój kolega, który oglądał jego "Amnezję" jednoznacznie mówiąc, że strasznie naciągany syf to był. Tak samo nie pozwalam, dopasowując się do zasad, panujących na jego forum na JAKIEKOLWIEK wrzucanie linków, do jego stron siostrzanych, oraz stron trenerów, którzy są z nim najbliżej związani (Cziczeron, Adam D. itp.). W kwestii innych szkoleń- można się ze mną dogadać, by korzyści były obustronne.

13) Jeśli chcesz porozmawiać na temat materiałów ze stron konkurencyjnych to (za wyjątkiem forum Mateusza G., do którego linka nie pozwoliłem dawać zgodnie z punktem 12) ZAWSZE podpisuj na dole i NA GÓRZE RÓWNIEŻ pełny adres pochodzenia materiału w formie http://nazwa_strony_www i autora oryginalnego. Nie przejdzie na tym forum przypisywanie sobie autorstwa nie swoich artów, bo i tak prędzej czy później się o tym od kogoś dowiem zwłaszcza, jeśli autorzy tamtych stron tego zabronili wyraźnie. Dajemy linki podwójnie, gdyż jeśli jest coś wartościowego, to warto, by pozycjonować takie strony na googlach wyżej. Z tego też powodu czasem mogę uznać, że coś wartościowe nie jest i jeden z takich linków usuwać (niemniej dalej pozostawiając ten na dole, by było uczciwie), by nie promować gówna za przeproszeniem.

14) Regulamin może ulec zmianie i do zmian musisz się dostosowywać.

15) Jeśli wypowiadasz się, polemizując na dany temat, który nie należy do tematów filozoficznych, które sporne bywają, to upewnij się, że wiesz, co mówisz- nie będzie tutaj propagowania informacji niesprawdzonych czy nierzetelnych! To forum ma być jednym z najlepszych i w 80-90% rzetelnych for w sieci (pozostały margines różnicy to posty, których prawdziwość jest trudno weryfikować, czy też jest to z innych względów niemożliwe).

16) Duplikowanie tematów jest zabronione. Jeśli coś jest w innym dziale forum, w innym temacie na forum, to taki temat uzyskuje status do skasowania za 2 dni, zostaje zablokowany, podany link do alternatywnego tematu, gdzie można kontynuować dyskusję. Przeglądaj forum podkreślam więc raz jeszcze, nim coś napiszesz!

17) Niekonstruktywna, notoryczna krytyka osoby (która wcale nie wiąże się z przeklinaniem!) lub tematu prowadzi do banicji danego użytkownika. To, czy coś jest krytyką, będzie przeze mnie rozpatrywane i/lub przez innych redaktorów, bądź moderatorów forum wspólnie bądź samodzielnie. Nie tolerujemy trollingu!

18) Jeśli zaprzeczasz doświadczeniu innej osoby tzn. piszesz, że coś jest niemożliwe, albo nie da się tego tak zrobić podczas, gdy osoba się wypowiadająca tego dokonała (po co miałaby pisać o tym, czego nie umie... by się pochwalić? Nie sądzę!) lub ma pogląd na coś, poparty swoimi obserwacjami, praktyką bądź doświadczeniami, to dostajesz ostrzeżenie na forum, a Twój post jest kasowany chyba, że zawiera on KONSTRUKTYWNE przemyślenia własne na temat tego, dlaczego tak uważasz, a nie inaczej. Tłumaczenie czegoś niemniej racjonalistycznym podejściem skrajnym i odwoływanie się tylko do niego (biologia, chemia, fizyka itp.) jest tutaj jak "najniemilej" widziane, gdyż forum jest w zdecydowanej części poświęcone zagadnieniom pośrednim lub bezpośrednio związanym z ezoteryką, a więc odrzuca dużą część podejść racjonalistycznych. Tego się trzymamy i Ty tego też masz się trzymać. Pierdzenia w stylu "wydaje mi się", "wiem", "jestem pewien" itp. że "X... takie NIE JEST" albo "X... jest inne" będą kasowane i użytkownik dostanie ostrzeżenie za to.

19) Zasady wyglądają groźnie być może, ale nie będą one brane tak bardzo na serio i wszystko będzie zależało od kontekstu.

20) Prawa autorskie do technik, które prezentowane są w tematach na forum należą wyłącznie do ich twórców. Nie możesz więc bez ich zgody cytować żadnej części techniki, bądź też jej parafrazować, bez zgody autora. Autorem określamy tutaj osobę, która jako pierwsza technikę zaproponowała, a więc jeśli okaże się, że na forum konkurencyjnym, bądź konkurencyjnej stronie lub innym w innym źródle technika podobna była wcześniej, to oczywiste jest, że nie jest już ona własnością osoby, która pisała na forum o niej. Ma to na celu ograniczanie plagiatorstwa.

21) Za plagiaty będę usuwać z forum, jeśli będą one świadome i celowe, a z założenia innych nie ma...

Pozdrawiam,
Wampirek.
Ostatnio zmieniony 2008-09-17, 21:01 przez Wampirek, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Wampirek
Administrator
Posty: 2480
Rejestracja: 2007-01-22, 13:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wampirek » 2007-02-21, 12:26

Z chwilą dzisiejszą wprowadzam dodatkowe punkty regulaminu: nie będę tutaj tolerować proszowinistycznych ani tak samo profeministycznych haseł w stylu
Zresztą według praw Pua to dobrze że nie zakochujesz się w dziewczynie bo one powinny być do tego: mają cię zadowolić a jak się znudzą to inna.
i post ten zniknie w ciągu doby. Nie po to była toczona walka o równość przez kobiety, by paru debili, mówiąc dosłowniej, zajmujących się pua głosiło takie hasła. Człowiek powinien odróżniać się od zwierząt zdolnością do wyższych uczuć i tego trzymać się będziemy, bo forum ma służyć rozwojowi, a nie propagowaniu haseł, które rozwój ten cofają do poziomu jaskiniowców, którzy walą swoją maczugą kobietę i ta się cieszy z tego. Z tego powodu, iż generalizując tych pua, którzy właśnie głoszą podobne hasła, uważam ich za brakujące ogniwo między człowiekiem, a zwierzęciem, które powinno w końcu zostać wyeliminowane z postawami społecznymi, które propagują. Że też dalej mamy tylu rasistów, szowinistów i feministki. Tego tutaj nie będzie i za to będzie ban natychmiastowy. To samo tyczy się haseł, uwłaszczających godności kogokolwiek, czy jego wyzwania. Tyczy się to również wielkości liter, gdy piszesz słowo "Bóg".
Ostatnio zmieniony 2008-01-18, 21:56 przez Wampirek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Wampirek
Administrator
Posty: 2480
Rejestracja: 2007-01-22, 13:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wampirek » 2007-10-07, 22:03

W związku z ostatnią działalnością forumowiczki, która miała niesamowity przerost samouwielbienia nad to, co potrafi pokazać innym swoją osobą kolejny punkt: jeśli uważasz, że jesteś na tyle "dobry/dobra", by ocenić swój poziom rozwoju/umiejętności/duchowości itp. itd. lepiej, niż GRUPA użytkowników, którzy jednoznacznie dają Ci do zrozumienia, że to TWOJA iluzja, to radzę Ci to albo z pokorą zaakceptować, albo NIEAGRESYWNYMI odpowiedziami i argumentami poprzeć swoje stanowisko. Zawsze masz prawo bronić swoich przekonań nawet, jeśli obserwacje innych, nawet moje jako administratora i założyciela forum i strony, są różne. Nigdy nie ma reguły, że większość się nie myli. MY, jako użytkownicy forum, administratorzy, redaktorzy itp. itd. TEŻ mamy prawo się pomylić. Pokaż nam to jednak w cywilizowany sposób, a nie atakując nasze poglądy, czy doświadczenia. Doceniamy (mówię za ogół, bo to jest zwykła norma społeczna) to, że masz swoje zdanie, ale niech będzie ono wyrażone we właściwej formie. Posty typu "srututututu" ani nic nie wyjaśnią, ani nie pokażą Cię w lepszym świetle, ani nie będą akceptowane. Po co więc tracić swój czas na takie zabawy, skoro i tak nikt nie zdąży tego przeczytać- forum jest dość intensywnie obserwowane przeze mnie, albo przez Wisniu, albo przez przyszłych moderatorów, których nadam być może już jutro, nieoficjalnie, dając im mniej nieco tylko uprawnień, niż ma Wisniu. Będą to osoby, które są na tyle często na forum, że i tak nie ma szans, by dłużej utrzymały się wypowiedzi na tym poziomie.

NIE JESTEŚ LEPSZY/LEPSZA W ŻADEN SPOSÓB OD NAS, JAKO UŻYTKOWNIKÓW TEGO FORUM. Zapamiętaj to. Każdy jawny przejaw wywyższania się będzie nietolerowany, a post kasowany, z prawdopodobieństwem usunięcia użytkownika. Inna sprawa napisać, że jest się w czymś lepszym, od większości (NIE od wszystkich). Inna sprawa mieć innych za gówno, w które czasem się wdepnie, które trzeba tolerować, które nic nie potrafi. Tego znosić nikt nie będzie. Jeden Bóg nas stworzył, niezależnie od tego, z jakiej religii czerpiesz wiedzę o nim. Jeśli jesteś ateistą, to i to szanuję i każdy powinien szanować- sam nim byłem, więc rozumiem takie osoby. Dalej jednak nie upoważnia to nikogo do "bycia ponad innymi". Nie potrzebujesz NAS, jeśli czujesz się LEPSZY, niż my. Jeśli też taki się czujesz, to najpewniej jesteśmy za słabi, byś nas "oświecił/ła". Zrezygnuj więc z pisania na tym forum, jeśli tak myślisz.

Awatar użytkownika
Wampirek
Administrator
Posty: 2480
Rejestracja: 2007-01-22, 13:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wampirek » 2008-01-24, 21:26

ŻADNE używki, zabronione przez prawo nie są popierane na tym forum, a wszelkie ich polecanie, czy reklamowanie będzie karane banicją lub ostrzeżeniami!

Awatar użytkownika
Wampirek
Administrator
Posty: 2480
Rejestracja: 2007-01-22, 13:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wampirek » 2008-03-19, 14:21

Powoli staram się pilnować tego, by tematy nie zbaczały z wątku głównego. Rzadko usuwałem posty, ale teraz każdy, który jest nie na temat i który zechce mi się przeczytać będę:
-obcinał, pozostawiając treść na temat
-usuwał
-ewentualnie zostawiał, ale każdą odpowiedź na niego, która nawiązuje TYLKO do części offtopicznej zwyczajnie USUNĘ.

Dodatkowo to, co zostało zapowiedziane, ale podkreślę raz jeszcze: to jest w przeważającej części forum O HIPNOZIE +ezoteryce. NIE JEST TO FORUM NLP. Nie ważne, jak użyteczne wydają Ci się narzędzia NLP- nie pisz w odpowiedziach w wątkach z hipnozą jako rozwiązania technik typowo nlpowskich, bo to jest zwykły OFFTOP. Czy jeśli wejdę na forum "malowanie farbami" a ktoś mi będzie pisać o "malowaniu tabletem na komputerze", to taka odpowiedź na problem będzie dla ogółu tych, którzy oczekują rady, dotyczącej FARB, a nie cyfrówki, użyteczna? Nie będzie. Tak samo tutaj: uczymy się HIPNOZY, nie NLP. Uściślijmy pojęcie hipnoza ponownie:

Stan, w którym podatność na sugestie jest większa, charakteryzujący się występowaniem tzw. zjawisk hipnotycznych, ich części lub chociażby jednego z możliwych nazywać będziemy hipnozą. Hipnozą NIE nazywamy stanu zamyślenia, jeśli czynnik większej podatności nie wystąpi i nie jest wyraźnie to zaakcentowane, przez praktyczną obserwację (np. mówię, by osoba coś zrobiła/zobaczyła/usłyszała, a ona tego nie zrobi- to nie jest to hipnoza).

Do hipnozy z tego też powodu, że występują zjawiska transowe można zaliczyć metody typu Silva, czy chociażby Huna, ale tylko wtedy, gdy kontekst pasuje do definicji wspomnianej (w ich przypadku w zasadzie zawsze, pomijając skrajną niepodatność danej osoby). Dalej idąc: hipnoza=jest żywy hipnotyzer, podaje Ci sugestie i wchodzi w interakcję. Hipnoza pośrednia=jest nagranie z indukcją nieinteraktywną, które jednak czasem może być tak skuteczne, jak hipnoza na żywo, ale z reguły nie jest. Autohipnoza=brak osoby, która zewnętrznie by prowadziła Ciebie w trans i podawała sugestię- tą osobą stajesz się Ty. Najmniej skuteczna ze wszystkich.
Prywatne wiadomości do mnie z pytaniami i oczekiwanie, że akurat Tobie odpowiem na forum - absolutnie NIE. Dziękuję. Korzystaj z wyszukiwarki, nim o coś zapytasz i jeszcze lepiej: czytaj stronę w pierwszej kolejności.

Awatar użytkownika
Wampirek
Administrator
Posty: 2480
Rejestracja: 2007-01-22, 13:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wampirek » 2008-06-25, 22:53

Ze względu na fanatyzm religijny części użytkowników forum, którego nie jestem w stanie tolerować, gdyż godzi on w prywatne poglądy innych, próbując czy to w sposób jawny, czy to ukryty pokazać ich bycie gorszymi, gdy:
-nie należą do tej samej religii
-robią coś, co ta religia uznaje za niegodne czy wręcz "szatańskie"
-robią coś, co potencjalnie zagraża niezachwianemu światu tychże oskarżycieli-fanatyków, którzy wszelkie, nawet obiektywne uwagi traktować potrafią jako wyłącznie atak na nich lub/i ich wiarę....

wprowadzam ZAKAZ CAŁKOWITY przejawiania JAKIEGOKOLWIEK NIEZDROWEGO FANATYZMU, co MIĘDZY INNYMI wiąże się z postami, o niepodważalnie fanatycznej treści takimi jak:
"każda inna religia jest tylko bliższa lub dalsza prawdy" (czytaj: autor uważa, że nie jest prawdą) jako że nie tylko są one głupotą samą w sobie, bo są tylko przekonaniem, bo pewności nikt poza Bogiem i tymi, którzy już nie żyją nie ma, co jest prawdą a co nie. My sami możemy wierzyć, ale nie być pewni istnienia Boga- to jest właśnie wiara- gdybyśmy WIEDZIELI to nie było by w tym nic, co by nam dawało podstawy pójścia do nieba, do którego za uczynki i za wiarę się idzie- nie za WIEDZĘ I PEWNOŚĆ! Od tej chwili najmniejszy przejaw fanatyzmu będę traktował surowo cenzurą lub w przypadkach, gdy długość postu jest wystarczająco długa, by nie chciało mi się go czytać do końca, bo marnuje mój czas głupotami, a znam tendencję danej osoby do wypisywania "herezji kościelnych" taki post ZNIKA bez wyjaśnień jako post łamiący regulamin. TO NIE JEST KURWA FORUM KATOLICKIE, NIE ZAJMUJE SIĘ TAKIMI RZECZAMI, ANI NIE SPRZYJA ŻADNEJ WIERZE NIEZALEŻNIE OD TEGO, CZY JA JAKO ADMIN, CZY WIŚNIU, BRYLANT JAKO MODERATORZY, CZY WRESZCIE RESZTA REDAKTORÓW I UŻYTKOWNIKÓW FORUM SĄ WIERZĄCY CZY NIE! TO JEST SPRAWA PRYWATNA KAŻDEGO! Niech te słowa to uświadomią. Byłem długo cierpliwy, ale dalsze posty zaśmiecające tak forum i godzące dodatkowo, jak w ostatnim przypadku w wyznania innych religii, niż katolicka już tolerowane nie będą.
Prywatne wiadomości do mnie z pytaniami i oczekiwanie, że akurat Tobie odpowiem na forum - absolutnie NIE. Dziękuję. Korzystaj z wyszukiwarki, nim o coś zapytasz i jeszcze lepiej: czytaj stronę w pierwszej kolejności.

Awatar użytkownika
Wampirek
Administrator
Posty: 2480
Rejestracja: 2007-01-22, 13:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wampirek » 2008-08-15, 21:35

Dla wszystkich, dla których mogło by to nie być dość jasne: fanatyzm ANTYreligijny też nie jest popierany- masz przekonanie, że Bóg nie istnieje- idź na racjonalista.pl i rozmawiaj z tymi ludźmi, a nie tutaj. Tematy propagujące wrogość do religii, próby udowadniania, że nie istnieje X itp. są niezgodne z regulaminem forum. To gwoli jasności. Sądziłem, że pojawianie się syfu, jaki tworzył długi czas LaBoy nauczyło WSZYSTKICH, czego inni nie lubią czytać i na co ja sam (kasowanie tematów/postów) nie lubię tracić czasu.
Prywatne wiadomości do mnie z pytaniami i oczekiwanie, że akurat Tobie odpowiem na forum - absolutnie NIE. Dziękuję. Korzystaj z wyszukiwarki, nim o coś zapytasz i jeszcze lepiej: czytaj stronę w pierwszej kolejności.

Odpowiedz