Czym kierować się, szukając hipnotyzera/mistrza ezoteryki?

Wasze pomysły na fajne, działające do wywoływania zmian techniki i wizualizacje. Umieszczaj tylko skrypty przetestowane w praktyce i działające. Pisząc tutaj wbrew temu, co jest na niektórych, podobnych forach zachowujesz prawa autorskie do swoich wypowiedzi.

Moderatorzy: Brylant, Wisniu

Odpowiedz
Awatar użytkownika
Wampirek
Administrator
Posty: 2480
Rejestracja: 2007-01-22, 13:52
Lokalizacja: Warszawa

Czym kierować się, szukając hipnotyzera/mistrza ezoteryki?

Post autor: Wampirek » 2009-03-07, 10:58

Na forum pojawiają się często pytania o to, w jaki sposób wybierać hipnotyzera, czym się kierować itp. Odpowiadanie w każdym z nich tak samo jest bez sensu, więc zrobiłem krótką listę zasad, którymi powinno się kierować, decydując o ostatecznym wyborze. Dodałem też oddzielnie sugestie, odnośnie poszukiwania kogoś, kto ma uchodzić za naszego mistrza/nauczyciela ezoteryki, by dopełnić całości.

Hipnotyzer:
1. SprawdŹ, czy są o nim jakieś opinie już- łatwiej znaleźć te negatywne niż pozytywne z reguły, ale często mówią one więcej o charakterze pracy z nim, niż te w superlatywach.
2. Sprawdzając punkt 1 upewnij się też przede wszystkim, czy opinie nie pochodzą od najbliższych współpracowników danego hipnotyzera, bo te można z góry odrzucić jako mało obiektywne lub całkowicie nieobiektywne. Sprawdź więc, czy osoba, która wystawiła testymoniale/komentarz gdziekolwiek na temat danego hipnotyzera nie jest jego trenerem/coachem/moderatorem, bo prawdopodobieństwo, że ma z tego konkretny zysk pieniężny z powodu zachwalania swojego guru jest bardzo duże.
3. Szukaj niespójności, jeśli jest to jedna z tych osób, które prowadzi własne forum/stronę itp. Na ich podstawie możesz wyciągnąć kilka wniosków. Większość hipnotyzerów obecnie prowadzi jakąś działalność internetową- czy to forum, czy to stronę, czy jeszcze coś innego i dzięki niej możesz tak czy inaczej wyrobić sobie pewne zdanie na temat wiarygodności takiej osoby.
4. Uważaj na "cudotwórców"- ktoś, kto Ci powie jednoznacznie, że "na pewno będzie tak, jak oczekujesz, a nawet więcej", zanim zdąży Cię lepiej poznać, prawie na pewno przesadza albo bazując na tym, że jeszcze nie jesteś zagłębiony w temat dostatecznie hiperbolizuje proste rzeczy, związane z hipnozą.
5. Najgorsze, co można zrobić, decydując się na takiego, a nie innego hipnotyzera, to zwracanie w pierwszej kolejności uwagi na certyfikaty- sam mam ich kilka, ale wiem, że umiejętności po kursie hipnozy są jedynie podstawowe. Widziałem niejedną osobę po takim kursie u wielu, bardzo różnie podchodzących do sprawy trenerów, więc wiem, że u nich też poziom tuż po kursie był bardzo przeciętny lub nawet poniżej, jeśli zdarzył się ktoś, kto robił "po swojemu". Niestety: bardzo często nawet po czasie taka osoba nie osiągnie konkretnych i wymiernych umiejętności, mierzonych skutecznością hipnozy.

Ezoteryka:
1. Śmiało możesz odrzucić 99% osób, które w co 2 zdaniu piszą o miłości itp. Prawie na pewno są to szarlatani.
2. Jeśli ktoś pisze o rzeczach tak abstrakcyjnych, że zwykła logika karze myśleć, że jest to niemożliwe, to odrzuć taką osobę z góry. Logika w ezoteryce- pewnie zastanawiasz się- jak to możliwe? Proste: jeśli ktoś pisze, że "wychodzi w OOBE do świata liczb", a każdy, kto ma MINIMALNE pojęcie o OOBE wie, że jest to stan, w którym doświadczamy obiektywnej rzeczywistości poza ciałem tzn. to, co widzimy obiektywnie istnieje. Czytając więc coś takiego możesz śmiało stwierdzić: ten Pan/Pani to kretyn, żyjący w swoich fantazjach. Mówię serio. Nie ma tutaj nawet znaczenia, czy Ty uważasz, że OOBE to specyficzna forma WILD'a z projekcją rzeczywistości na sen, czy jest to faktyczne podróżowanie poza ciałem- to są rzeczy praktycznie nieweryfikowalne. To jednak, że OOBE z samej definicji nie może być "wyjściem do świata liczb" jest obiektywnie PEWNE, bo OOBE odbywa się na płaszczyźnie fizycznej- ziemskiej. Można mówić o EWENTUALNEJ projekcji astralnej w powyższym przykładzie lub najprędzej: o świadomym śnie. Nie można jednak używać pojęcia OOBE w tym wypadku, które tak czy inaczej zawęża krąg możliwości tego, czego doświadczymy w tym stanie, gdy ktoś używa stwierdzeń "świat liczb".
3. Podobnie do punktu 2: wszelkie osoby, które walczą z upadłymi aniołami, czy jak same twierdzą: są nimi, to z pewnością osoby niegodne zaufania.
4. Również i wtedy, gdy wypowiadając się na jakiś temat ewidentnie widać, że nie mają o nim podstaw, a negują jego zasadność można uznać, że nie ma sensu kierować się ich opinią.
5. Jeśli ktoś mówi o miłości, a w innych miejscach w sieci ta sama osoba wykazuje się jej brakiem - odrzuć ją/jego z miejsca.
6. KAŻDA osoba, zajmująca się bioterapią i całkowicie odrzucająca medycynę naturalną, lub często deklarująca do niej niechęć to szarlatan. KAŻDA bez wyjątków. Jeśli ktoś w rozmowie jakiejkolwiek dłuższej zacznie negować osiągnięcia medycyny konwencjonalnej, zachwalając jedynie medycynę naturalną, to karz takiej osobie połamać sobie nogę tak, by złamanie było otwarte, a potem niech korzystając tylko z naturalnych metod sprawi, że się poprawnie zrośnie. To powinno powstrzymać nierozsądnego osobnika od tak skrajnych podejść. Podobnie można podejść, podając jako przykłady stomatologów i wszelkie inne profesje lekarskie, w których nie leki, a działania bardziej mechaniczne są najważniejsze- tych nie można podważyć np. "placebem" itp.
7. Ktoś, kto zrzuca winę na swoje niepowodzenie albo Twoje niepowodzenia, sugerując, że to wina uwarunkowań karmicznych nie jest osobą, od której powinieneś się uczyć. Odpowiedzialność za swoje życie powinna być podstawą każdego ezoteryka.

Jak mi jeszcze coś wpadnie do głowy, to temat będę uzupełniać o kolejne punkty.
Prywatne wiadomości do mnie z pytaniami i oczekiwanie, że akurat Tobie odpowiem na forum - absolutnie NIE. Dziękuję. Korzystaj z wyszukiwarki, nim o coś zapytasz i jeszcze lepiej: czytaj stronę w pierwszej kolejności.

rzabro
Użytkownik
Posty: 68
Rejestracja: 2007-09-25, 13:32
Lokalizacja: Ś-ca
Kontaktowanie:

Post autor: rzabro » 2009-03-10, 00:40

Mam drobna uwagę do punktu piątego wyboru hipnotyzera. Oŧóż sądzę iż, wiara jest ważna w procesie leczenia a w szczególności samoleczenia i jeżeli możemy (a możemy praktycznie zawsze) katalizować efekt placebo mówiąc "będzie dobrze; to pestka; na pewno się uda; tak właśnie będzie wyzdrowiejesz; etc." to czemu tego nie robić? Rzeczywistość może być inna ale o nadzieje trzeba dbać i przyjąć tego odpowiedzialność- nie zawieść. Miejmy też na uwadze że 90% osób które trafiają do hipnotyzera już próbowały "wszystkiego", nikt im wcześniej nie dał nadziei dla nich takie słowa będą drogie i co ważniejsze będą działać fakt nie zawsze ale zawsze jest szansa że zadziałają...

Pozdrawiam,
Rzabro
Hipokryzja nie wyklucza słuszności głoszonych przekonań...
http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF [url=http://tnij.org/pisownia_pcf][color=red]Piszę poprawnie po polsku[/url][/color]

Awatar użytkownika
Wampirek
Administrator
Posty: 2480
Rejestracja: 2007-01-22, 13:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wampirek » 2009-03-10, 10:22

Bardziej mi chodziło o coś innego- o hasła reklamowe typu "Wyleczę Ciebie ze stwardnienia rozsianego w 2 minuty, przestaniesz być niewidomym po 5 minutach" itp. W przypadku hipnozy natomiast uogólnienia typu "daję gwarancję, że 20 minutowa sesja, niezależnie od problemu, da Ci trwały efekt, bez konieczności powtórek". Z kimkolwiek bym nie pracował sam nad jakimś konkretnym efektem, to już wolę uprzedzić, że efekt nie od razu może się pojawić, bo jak robię wkręty typu "daj mi 10 minut, a będzie już dobrze", to na tym tylko gorzej wychodzę- bo zawiedziona osoba tym, że w trakcie 1 spotkania nie był uzyskany efekt końcowy nie ma ochoty wracać ponownie- choćby nic ją to nie kosztowało. Tym bardziej: jeśli 90% osób, które trafiają do hipnotyzera już próbowały wszystkiego, to trzeba pokierować ich uwagę tak, by nie zaszufladkowały Ciebie po 1 sesji średnio lub nawet bezowocnej, jak "kolejnego, któremu się nic nie udało zrobić, by mi pomóc". Jest ogromna szansa, że właśnie te słowa z punktu 5 słyszały. Po to jest właśnie punkt 1- by zapewnić komfort psychiczny. Jeśli chcesz zaś go połączyć z punktem 5, to najlepiej używać (pod warunkiem, że są prawdziwe!) stwierdzeń, że masz tak często efekty, że możesz sobie pozwolić na pracę, uzależnioną od nich, a nie od poświęconego czasu. Dalej można tą gadkę pociągnąć, mówiąc o tym, że inaczej by Ci się nie opłacało pracować na zasadach z punktu 1. Jest to coś, co daje dużą dozę rezerwy osoby hipnotyzowanej, nie wywołuje strachu o to, że straci kolejne pieniądze, nie mając nic z tego, oraz daje komfort psychiczny samemu hipnotyzerowi, że nie robi ludzi w wała. W mojej praktyce sprawdzało się to, a stratny na tym nie byłem, więc wystarczyło posiadanie dość kompetencji, by robiąc wg punktu 1 nie wychodzić stratnie i finansowo i czasowo.
Prywatne wiadomości do mnie z pytaniami i oczekiwanie, że akurat Tobie odpowiem na forum - absolutnie NIE. Dziękuję. Korzystaj z wyszukiwarki, nim o coś zapytasz i jeszcze lepiej: czytaj stronę w pierwszej kolejności.

Awatar użytkownika
Wampirek
Administrator
Posty: 2480
Rejestracja: 2007-01-22, 13:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czym kierować się, szukając hipnotyzera/mistrza ezoteryki?

Post autor: Wampirek » 2011-01-20, 22:09

Nie ma reguły.
Prywatne wiadomości do mnie z pytaniami i oczekiwanie, że akurat Tobie odpowiem na forum - absolutnie NIE. Dziękuję. Korzystaj z wyszukiwarki, nim o coś zapytasz i jeszcze lepiej: czytaj stronę w pierwszej kolejności.

Odpowiedz