Zapomnieć

Dział jest po to, byś Ty dawał "zadania" (hipotetyczne nawet, bo liczy się rozwijanie zdolności do szukania rozwiązań!), a inni pokazywali możliwe rozwiązania. Zadania mogą być z różnych dziedzin, w tym z hipnozy, ezoteryki i każde inne. Ty swoje rozwiązanie zadania proponuj na końcu. By utrudnić możesz ograniczać środki osobom, by w ten sposób jeszcze bardziej pobudzić ich myślenie abstrakcyjne.

Moderator: Wisniu

Odpowiedz
BezkarnieCytrynowa

Zapomnieć

Post autor: BezkarnieCytrynowa » 2013-10-05, 18:32

Cześć !
Przez grubo ponad 3 lata utrzymywałam kontakt z przyjacielem/kochankiem? z internetu. Zapewniał mnie o swoim uczuciu, byłam szczęśliwa kiedy mieliśmy pójść krok dalej. Niestety oprócz kilku SMS, nawet do mnie nie zadzwonił, choć czekałam kilka razy o umówionej godzinie pod telefonem, jak prosił.
Kiedy niezmiernie zaskoczona zapytałam czemu nie dzwoni skoro się umawia, nie odpowiedział. Po tym zdarzeniu, jak domino, nasz "związek" zaczął się sypać. Nie potrafił wyjść z sieci, nie wiedziałam dlaczego tak się dzieje. Czym zawiniłam. Byłam zrozpaczona.
Dziś po tylu miesiącach, dotarło do mnie, że nie mogę dłużej czekać aż on dojrzeje do normalnego kontaktu ze mną. Przestałam wierzyć we wszystko co powiedział. Mimo to nadal nie ma dnia żebym nie pomyślała o tej sytuacji. Tych zmarnowanych dniach, emocjach, latach. Nieustannie zastanawiam co sprawiło, że kiedy przyszło nam komunikować się poza siecią, nie potrafił temu sprostać. I w końcu czemu śmiał mi zmarnować ten czas??? Czuję straszne rozgoryczenie, okraszone tłumionym gniewem. Próba odseparowania się od tych myśli zawiodła mnie aż tutaj. Gdzieś przeczytałam, że hipnoza może pomóc zapomnieć niechciane zdarzenie. Moje pytanie brzmi: A czy istnieje jakaś metoda hipnozy, która pozwoliłaby nie myśleć o "zdarzeniu" , czy też w jakiś sposób zobojętnieć na nie ?
:cry:

Klaudiusz Emmerle

Re: Zapomnieć

Post autor: Klaudiusz Emmerle » 2013-12-24, 12:33

Dosyć często stykam się z pytaniem, które tutaj zadałaś. Istnieje całkiem spora grupa ludzi, która chciałaby użyć hipnozy do tego, aby o czymś zapomnieć. I najczęściej chodzi właśnie o zapomnienie nieudanego związku…

Powiem tak: to nie jest najlepszy pomysł.

Po pierwsze – amnezja hipnotyczna zwykle trwa bardzo krótko – kilka minut, kilka godzin maksymalnie. Istnieją pewne „tajemne techniki” pozwalające przesunąć pewne informacje poza zasięg świadomości na dłużej, albo nawet na zawsze, ale o ile dobrze się orientuje są to metody bardzo mało znane i wyjątkowo trudno byłoby Ci znaleźć kogoś, kto potrafi je zastosować.

Po drugie – zakładając, że nawet udałby Ci się znaleźć kogoś, kto umie Ci pomóc, to i tak efekt nie byłby najlepszy. Wyobraź to sobie tak – przestajesz pamiętać, co spowodowało Twój gniew, rozgoryczenie i frustrację, ale… W dalszym ciągu odczuwasz te emocje. Zepchnięcie czegoś poza świadomość nie rozwiązuje problemu. W dalszym ciągu przeżywałabyś traumę, tylko bez możliwości sięgnięcia do niej i zrozumienia, co się dzieje.

Po trzecie – takie „zapomniane” (czy też mówiąc dokładniej wypchnięte poza świadomość) informacje, prędzej czy później mogłyby okazać się do czegoś potrzebne. Na przykład – gdybyś nie pamiętała zmarnowanego czasu, co powstrzymałoby Cię przed zaangażowaniem się w kolejny prowadzący donikąd internetowy związek? Ktoś powiedział kiedyś, że jeśli nie pamięta się historii, ma się tendencje do jej powtarzania…

Podsumowując – pomysł z zapominaniem poprzez hipnozę nie jest zbyt dobry. Ale hipnoterapia może Ci bardzo pomóc, tylko w nieco inny sposób niż sobie to wyobraziłaś. Otóż: istnieje bardzo wiele technik pozwalających rozładować emocje, podbudować pewność siebie…

Mówiąc krótko – hipnoza może pomóc Ci bardzo szybko wyleczyć się z negatywnych emocji, dzięki czemu przestaniesz ciągle myśleć o tym nieudanym związku i niepoważnym człowieku, może pomóc Ci nabrać pewności siebie, tak abyś łatwo mogła stworzyć nowy i dobry związek, może również pomóc Ci „ustawić” Twoje myślenie w ten sposób, abyś w przyszłości nie popełniła już nigdy podobnego błędu. Zdecydowanie jest to rozwiązanie znacznie sensowniejsze niż próba zapomnienia czegoś.

Odpowiedz