Naturalne środki psychoaktywne

To, co nie pasuje do pozostałych działów.

Moderatorzy: Brylant, Wisniu

Odpowiedz
rzabro
Użytkownik
Posty: 68
Rejestracja: 2007-09-25, 13:32
Lokalizacja: Ś-ca
Kontaktowanie:

Naturalne środki psychoaktywne

Post autor: rzabro » 2009-06-10, 23:19

Najpierw najważniejsze. Wątek był poruszany, wiem (w odniesieniu do C2H5OH).

Wszelkie informacje w nim zamieszczone nie mają na celu promowania czy zachęcania do stosowania środków opisanych poniżej. Ma on charakter czysto teoretyczny i edukacyjny.

Pierwszą rośliną jaka mnie zaintrygowała jest Wilcza Jagoda. Roślina śmiertelnie niebezpieczna- silnie toksyczna.
Jednak w książce Adam Gottlieb'a znajdujemy informację o skutkach zażycia tj. "Działanie halucynogenne, hipnotyczne, przeciwcholinergiczne inhibitor acetylocholiny." Dalej czytamy, "Przeciwwskazania: Ekstremalnie toksyczne. Nawet umiarkowane dawki mogą okazać się śmiertelne. Korzenie zawierają apoatropinę, która może być zabójcza nawet w małych dawkach, szczególnie przy przyjmowaniu doustnym. Zażywanie niezalecane."

Kolejną rośliną jest Calliandra anomala, rodzina Leguminosae która, występuje w Gwatemali, Meksyku i Kanadzie. Aktywny składnik tej rośliny nie jest znany autorowi, jest za to znane działanie znów czytamy "Hipnotyczne, indukuje sen. W medycynie używana przy obrzękach, gorączce, malarii." Przeciwwskazania nie są znane.

Następna roślina jest Juniperus macropoda, rodzina Cupressaceae to nic innego jak jałowiec odmiany macropoda. Występuje on w rejonie Himalajów. I znów czytamy "Odurzające, halucynogenne, deliriogenne. Powoduje że użytkownik porusza się pobudzony i otumaniony przez kilka minut, następnie wpada w hipnotyczny trans. Doświadczenie trwa około 30 minut, podczas których użytkownik może doświadczyć wizji, w których komunikuje się z istotami nadprzyrodzonymi." Jednak autor przestrzega tu przed szkodliwością " Dokładnie nieznane, ale z pewnością nie jest to narkotyk do częstego używania. Prawdopodobnie toksyczne dla wątroby."

Ostatnia roślina jest Piper methysticum, rodzina Piperaceae czyli po prostu pieprz metystynowy zwany Kava Kava. Na mocy ustawy z dnia 20 marca 2009 r. o zmianie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii posiadanie roślin żywych, suszu, nasion, wyciągów oraz ekstraktów z kava kava jest nielegalne. Czytamy u Gottlieb'a o efektach zażycia rośliny "Przyjemna stymulacja po 30 minutach (lub szybciej, przy metodzie z alkoholem). Po następnych 30 minutach efekty euforyczne, uspokajające oraz hipnotyczne, ale bez wpływu na sprawność umysłową. Działa depresyjnie na funkcje rdzenia kręgowego, a nie mózgu. Po ustaniu efektów, użytkownikowi może chcieć się spać. Całe doświadczenie trwa 2-3 godziny. Po tym czasie pojawia się uczucie przyjemnego relaksu."

W poście celowo pominąłem niektóre informacje. Mam nadzieję że lektura ta była dla was ciekawa.
Zainteresowanych szerzej tematem odsyłam do źródła: TUTAJ

Pozdrawiam,
Rzabro
Hipokryzja nie wyklucza słuszności głoszonych przekonań...
http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF [url=http://tnij.org/pisownia_pcf][color=red]Piszę poprawnie po polsku[/url][/color]

szalek
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 2009-02-09, 19:51
Lokalizacja: Płock

Post autor: szalek » 2009-06-12, 09:32

ja kiedyś widziałem w internecie, to wiele rzeczy jest takich, weźmy zwyczajny tatarak który rośnie nad jeziorem, podobno odjazd jak po trawce :P, chyba z takich znanych bo nie pamiętam już był olej z koperku(nie wiem czy dobrze pamiętam)
www.rrower.yoyo.pl Zapraszam

rzabro
Użytkownik
Posty: 68
Rejestracja: 2007-09-25, 13:32
Lokalizacja: Ś-ca
Kontaktowanie:

Post autor: rzabro » 2009-06-12, 13:21

W tym materiale jest opisany tatarak jak i wiele innych roślin (nawet powój hawajski). Jednak autor tylko w tych czterech przypadkach użył fraz bezpośrednio odwołujących się do hipnozy.

Ciekawa jest kwestia czy faktycznie dochodzi do transu, jeśli tak to istotną kwestią było by opisanie tego (nie opartego na placebo) sposobu indukcji.

Pozdrawiam,
Rzabro
Hipokryzja nie wyklucza słuszności głoszonych przekonań...
http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF [url=http://tnij.org/pisownia_pcf][color=red]Piszę poprawnie po polsku[/url][/color]

Odpowiedz